1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

1.67 TB Insomniac Games Dosyası Siber Saldırı Sonucu İnternete Sızdırıldı

1.67 TB Insomniac Games Dosyası Siber Saldırı Sonucu İnternete Sızdırıldı
1.67 TB Insomniac Games Dosyası Siber Saldırı Sonucu İnternete Sızdırıldı
0

Sony çatısı altındaki oyun geliştiricisi Insomniac Games’in Rhysida olarak adlandıran bir fidye yazılım grubunun siber saldırısı sonucunda 1,3 milyondan fazla dosyayı içeren 1.67 TB verisinin internete sızdırıldığı ortaya çıktı.

Cyber Daily’nin haberine göre, Rhysida daha önce bu ayın başlarında Insomniac’tan dosyaları aldığını duyurmuş ve geliştiriciyi bunları yayınlamakla tehdit etmişti. Bilgisayar korsanları dosyaları Sony de dahil olmak üzere herhangi bir grubun teklif vermesi için 2 milyon dolar karşılığında açık artırma formatında sunmuştu. Dosyaların bu hafta yayınlanması kimsenin bu tür bir parayı ödemek istemediğini gösteriyor.

Dosyaların bazı Insomniac çalışanlarının kişisel bilgilerini d içerdiği bildiriliyor. Ayrıca, geliştiricinin yakın zamanda piyasaya sürülen PS5 oyunu Spider-Man 2‘nin içeriği de yine dosyalar arasında. Hatta daha da kötüsü, geliştiricinin ilk olarak Eylül 2021’de duyurulan Wolverine oyununun erken içeriği ve geliştiricinin Sony’nin PlayStation konsolları için hazırlayabileceği, adı açıklanmayan iki Marvel X-Men tabanlı oyunla ilgili belgeleri de sızdırıldı.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir