1. Anasayfa
 2. Android
Trendlerdeki Yazı

Bu Samsung, S24’ten daha uzun güncelleme alacak!

Bu Samsung, S24’ten daha uzun güncelleme alacak!
Bu Samsung, S24’ten daha uzun güncelleme alacak!
0

Samsung, bildiğiniz gibi S24 serisiyle 7 yıl Android güncelleme desteği sunmaya başladı. Bu güncelleme desteği ne yazık ki geçen senenin amiral gemilerini henüz kapsamıyor. Ancak LinkedIn’de bir Samsung yöneticisi, yeni bir cihazın 7 yıldan fazla Android güncellemesi alacağını açıkladı.

Galaxy Tab Active 5 EE için 8 yıl Android güncelleme sözü

Apple’ın uzun yıllar süren güncelleme desteği artık Samsung kullanıcıları için de hayal değil. Yeni S24 serisi 7 yıl gibi uzun Android güncelleme desteği ile karşımızda. Samsung ise Galaxy Tab Active 5 Enterprise Edition tablet modeli için bu rekoru geçmenin peşinde.

8 yıl android güncelleme, Samsung android güncelleme, 7 yl android güncelleme, galax tab active 5 ee

Samsung Fransa Mobil Deneyim Pazarlama Direktörü Philippe Duchene, LinkedIn’de daha sonradan sildiği bir gönderi yayınladı. Gönderide kurumsal müşterilere yönelik yeni Galaxy Tab Active 5 EE tableti için önemli bilgiler yer alıyordu.

Samsung’un uygun fiyatlı telefonu tanıtım öncesi Google’da ortaya çıktı!

Samsung’un uygun fiyatlı telefonu tanıtım öncesi Google’da ortaya çıktı!

Samsung Galaxy M55 5G, SM-C5560 model numarasıyla Google Play Console’da ortaya çıktı. Samsung Galaxy M55 5G özellikleri ve dahası!

Bu bilgilerden en önemlisi ise Active 5 EE tableti için 8 yıllık Android güncelleme sözü verilmesiydi. Gönderinin silinmesi sonrası Samsung’un bu politikayı gözden geçirmediği ise bilinmiyor. Ancak yöneticinin bu güzel haberi heyecanla önceden paylaşmış olma ihtimali de var.

8 yıllık android güncellem, Samsung android güncelleme, 7 yl android güncelleme, galax tab active 5 ee
Philips Duchene gönderiyi attıktan kısa süre sonra değiştirdi. Eski paylaşıma ulaşamıyor olsak da üst tarafta gönderinin yeniden düzenlendiği fark ediliyor.

Galaxy Tab Active 5 teknik özellikleri

Active 5 EE tableti henüz piyasaya çıkmadı ancak Samsung modeli iş insanlarına fuarlarda tanıtıyor. Hem Galaxy Tab Active 5 hem de Enterprise Edition modelinin bu ay resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Dayanıklı tablet 12 metreden düşmelere dayanıklı bir kılıfla birlikte karşımıza çıkacak.

Aslında bu Samsung’un kurumsal müşteriler için yaptığı ilk Android güncelleme ayrıcalığı değil. Daha önce de firma dört yıllık Android güncelleme politikası uygulanırken kurumsal cihazlar için beş yıllık Android güncelleme desteği verdi.

ÖzellikAçıklama
Ekran8 inç HD, 120Hz
Yonga SetiExynos 1380
RAM6GB/8GB
Depolama128GB/256GB
Arka Kamera13MP
Ön Kamera5MP
BağlantıWi-Fi 6, opsiyonel 5G, çift SIM
Batarya5050mAh
Fiyat549$ başlangıç

Samsung, geçen sene tanıttığı S23 serisine ise 4 yıl Android güncelleme desteği sunuyor. Firmanın Galaxy S25 serisiyle bu Android güncelleme desteğini 8 yıla çıkarıp çıkarmayacağı da merak konusu.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/8-yil-android-guncelleme-galaxy-tab-active-5-ee

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir