1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Age of Empires IV Anniversary Update Çıktı

Age of Empires IV Anniversary Update Çıktı
Age of Empires IV Anniversary Update Çıktı
0

Age of Empires 25 yaşına girerken serinin son oyunu olan Age of Empires IV ise ilk yaşını kutluyor. Bu kapsamda Relic Entertainment serinin son oyununa şimdiye kadarki en büyük güncellemesini getiriyor. Age of Empires IV Anniversary Update için ücretsiz Season Three: Anniversary Update artık Steam, Microsoft Store ve PC Game Pass’ta mevcut durumda. Güncelleme çok oyunculu için iki yepyeni uygarlık, hileler ve alay hareketleri gibi çok istenen özellikler, takımlar için dereceli oyun ve çok sayıda denge ve daha fazlasını sunuyor. Malililer ve Osmanlılar, çok oyunculu medeniyetler olarak gerçek zamanlı strateji oyununa ekleniyor ve mevcut toplam seçenek sayısını 10’a çıkarıyorlar.

Age of Empires IV Anniversary Update Yenilikleri Neler?

Oyundaki diğer gruplar gibi hem Osmanlılar hem de Malililer benzersiz oyun stilleri, binalar ve birimlerle geliyor. Oyuncular eski uygarlığın daha yüksek dereceli bir ordu kurmaya ve sağlanan bonusları kullanarak muhalefeti ezmeye odaklanarak en iyi şekilde oynandığını görecekler. Maliler ise ekonomik faydalara daha fazla odaklanmış durumda ve birimlerinin daha düşük ağır zırha sahip olmaları nedeniyle vur-kaç taktikleri için daha uygun.

Sıralamalı oyun artık 1v1 eşleşmelerle sınırlı değil. Artık 2v2, 3v3 ve 4v4 ile yeni bir Takım Sıralaması puanı ve diğer bonuslar kazanmak için eşleştirme seçenekleri mevcut.

Ayrıca bu güncellemeyle birlikte deniz oyunu, ara nokta işaretleri, sekiz yeni harita, yapay yükseltmeleri, büyük ölçüde yükseltilmiş bir kullanıcı arayüzü ve yüzlerce uygarlığa özgü değişiklik yeniden işleniyor.

Bu arada oyunun 2023’te Xbox oyun konsollarına geleceğinin de altını çizelim.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir