1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Age of Empires Mobile, iOS ve Android’e Geliyor

Age of Empires Mobile, iOS ve Android’e Geliyor
Age of Empires Mobile, iOS ve Android’e Geliyor
0

Microsoft, Age of Empires RTS oyun serisini Age of Empires Mobile adı ile bir kez daha akıllı telefonlara ve tabletlere getiriyor. Şirket, canlı yayın etkinliği sırasında Age of Empires Mobile hakkında çok daha fazla bilgi açıkladı ve oyunun 2024’te çıkacağını duyurdu.

Oyunun resmi web sitesi, oyunun oynanışını gösteren yeni bir fragmanla birlikte açıldı. Oyun Timi Studio tarafından geliştiriliyor ve artık iOS ve Android‘de ön kayıt yaptırmak mümkün. Ön kayıt ayrıca Age of Empires Mobile yayınlandığında size bazı ekstra oyun içi öğeler de kazandıracak.

Oyunda Fransız, Romalılar, Çin ve Bizanslılar olmak üzere dört medeniyet yer alacak. Ayrıca Barbarossa, Sheba Kraliçesi ve daha fazlası gibi tarihi karakterlerle de oynamak mümkün olacak.

age of empires mobile ios ve androide geliyor 2

Oyunun kısa özeti şu şekilde: “Büyük savaş alanlarında zengin gerçek zamanlı kontroller, çarpıcı görseller ve tarihi kahramanlarla destansı bir savaş stratejisi deneyimine dalın. İmparatorluğunuzun dizginlerini ele geçirin, dünyanın her köşesinden müttefiklerinizi toplayın ve bir zamanlar göz kamaştıran ihtişamınızı geri kazanın! Eşi benzeri olmayan bir fetihte bize katılın!”

Mobil versiyonun yüzlerce çevrimiçi oyuncunun tek ekranda oynayacağı büyük ölçekli savaşları da içermesi dikkat çekiyor. Ayrıca 1’e 1 PvP savaş desteği de olacak ve normalde PC veya Xbox AoE oyunlarında bulunmayan savaş öncesi özelliklere vurgu yapılacak. Tek oyunculu hayranlar oyunu kendi başlarına oynayabilecek, imparatorluklarını kurabilecek ve zindanları kendi başlarına keşfedebilecekler.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir