AirTag’e gelen son güncellemenin sırrı çözüldü
 1. Anasayfa
 2. Haber

AirTag’e gelen son güncellemenin sırrı çözüldü

0

Apple birkaç gün önce, nesne takip cihazı AirTag için bir güncelleme yayınladı. Ancak bu güncellemenin detayları açıklanmadığından, içeriği ve ne amaçla yapıldığı bilinmiyordu. Teknoloji devi resmi web sayfasında paylaştığı bir destek belgesiyle akıllardaki soru işaretini giderdi.

Bilindiği üzere AirTag, insanların çanta, cüzdan gibi kaybettiği eşyaları bulmalarını kolaylaştırmak amacıyla tasarlandı. Fakat kötü niyetli kişiler, cihazı başkalarını izinsiz takip etmek için kullanabiliyorlar. Bu tarz vakaların sayısındaki tehlikeli artışın önüne geçmek isteyen Apple, son güncellemeyle AirTag’e önemli bir yenilik ekledi.

İstenmeyen takip uyarısının ses tonu artırıldı

Yanınızda bilinmeyen bir AirTag bulunuyorsa, “istenmeyen takip uyarısı” sayesinde cihazın sesini çalarak takip edildiğinizi anlayabiliyorsunuz. Apple, bu uyarının ses tonunun artırılmasını sağlayacağını şu ifadelerle duyurmuştu:

AirTag’in ses ayarı: İstenmeyen takip uyarısı alan iOS kullanıcıları bilinmeyen AirTag’i bulmak için bir ses çalabiliyor. Bilinmeyen AirTag’in daha kolay bulunmasını sağlamak için ton sıralamasını daha yüksek tonlar içerecek şekilde ayarlayacağız.

Airtag

Bu hafta yayınlanan AirTag güncellemesiyle ses tonunu ayarlama özelliği hayata geçti. Apple, konuyla alakalı açıklamasında “Bilinmeyen bir AirTag’i daha kolay bulmak için istenmeyen takip uyarısı tonu ayarlanabilir” ifadelerine yer verdi. Ayrıca bu işlevin iOS 15.4 ve üzeri bir iOS sürümü gerektirdiğini de belirtti.

AirTag güncelleme nasıl yapılır?

iPhone veya iPad’inizden Bul (Find My) uygulamasını açın. Nesneler sekmesine girin ve burada AirTag’inizi seçin. AirTag’inizin adına dokunun, seri numarası ve donanım yazılımı sürümü görünecektir. İstenmeyen takip uyarısının tonunu artırma işlevi 1.0.301 numaralı sürümle geldi. Eğer bu sürüm yüklü görünmüyorsa, bir müddet daha bekleyin.

SDNShiftdelete.net
Takip çipi UWC özellikli Apple U1
Bağlantı Yakındaki aygıtı bulmak için Bluetooth
Ultra Geniş Bant ve Tam Konum Bulma özelliği için Apple tasarımı U1 çip
Kayıp Modu için NFC
Sensör İvmeölçer
Batarya Kullanıcı tarafından değiştirilebilen CR2032 düğme pil
Dayanıklılık 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP67 derecesi
(30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlik)

– AirTag kullanıyor musunuz? Deneyimlerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/airtag-e-gelen-son-guncellemenin-sirri-cozuldu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir