1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Alan Wake 2 Minimum Sistem Gereksinimleri Düşürüldü

Alan Wake 2 Minimum Sistem Gereksinimleri Düşürüldü
Alan Wake 2 Minimum Sistem Gereksinimleri Düşürüldü
0

Remedy’deki geliştirme ekibi, beğenilen korku temalı oyunu Alan Wake 2 için minimum sistem gereksinimlerini azaltan bir PC güncellemesi yayınladı. Bu sayede daha düşük donanımı olan oyucuların da oyunu oynaması sağlanmış olacak.

Ekim 2023 tarihinde oyunun yayınlanmasından birkaç gün önce Remedy, Alan Wake’i birkaç farklı ayarda oynamak için PC donanım özelliklerini açıkladı. Oyun, başlangıçta minimum gereksinimlerde, oyunu 1080p çözünürlükte ve 30 FPS ile oynamak için NVIDIA GeForce RTX 2060 veya AMD Radeon RX 6600 ekran kartlarının gerekli olduğunu söylüyordu.

Şimdi ise oyunun resmi X hesabı, yeni 1.0.16.1 güncellemesinin bazı optimize edilmiş kodlar içerdiğini ortaya çıkardı. Sonuç olarak, PC oyuncuları artık NVIDIA GeForce GTX 1070 veya AMD Radeon RX 5600 XT ekran kartlarıyla oyunu 1080p ve 30 FPS’de çalıştırabilecek.

Remedy kısa süre önce Alan Wake 2’nin Ekim 2023 sonundaki lansmanından bu yana 1,3 milyon adet sattığını duyurdu. Oyun, 2024’ün sonlarında iki ücretli genişleme paketi alacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir