Alfa Romeo Tonale ile test sürüşüne çıktık
 1. Anasayfa
 2. Haber

Alfa Romeo Tonale ile test sürüşüne çıktık

0

1960’lı yıllarda Avrupa’da popüler bir marka haline gelen ve 1986 yılında Fiat’a katılan Alfa Romeo, uzun süredir beklenilen yeni aracını: Alfa Romeo Tonale modelini geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Alfa Romeo’nun davetlisi olarak İtalya’nın Como şehrine giderek, kompakt SUV sınıfındaki aracı test ettik.

Spirit, Ti ve Veloce olmak üzere 3 farklı donanım paketine sahip olan araç, farklı motor seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. 130 ve 160 beygir olmak üzere iki farklı güç seçeneği sunan 1,5 litrelik yarı hibrit destekli benzinli motorun yanı sıra 275 beygir güç üreten 1.3 litrelik PHEV motor seçeneği bulunuyor.

Alfa Romeo Tonale test sürüşü: Özellikleri nasıl?

Dizel motor isteyenlere ise 1,6 litre ve 2 litre seçenekleri sunuluyor. 2 litrelik dizel motor, 9 ileri şanzıman ile geliyor ve 256 beygir güç üretiyor. Elektrikli motorlar ise 15,5 kW’lık bataryalarla geliyor ve yaklaşık 60 kilometre menzil sunuluyor. Bu bataryalar, 2,5 saat içerisinde tamamen şarj olabiliyor.

Otonom sürüş yeteneklerine sahip olan araç, şerit takipten öndeki otomobile göre hızına ayarlamaya kadar kendi kendine sürüş için gerekli olan tüm özelliklere sahip.

Blockchain teknolojisinin kullanıldığı araçta, verileri NFT olarak sertifikalandırabiliyorsunuz. Sadece bu özelliği bile oldukça dikkat çekici olan araçla yaşadığımız deneyimlerle sizleri baş başa bırakıyoruz.

SDNShiftdelete.net

– Alfa Romeo Tonale hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/alfa-romeo-tonale-ile-test-surusune-ciktik

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir