1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Amazon ve çalışanları karşı karşıya: İşçiler ayaklanıyor!

Amazon ve çalışanları karşı karşıya: İşçiler ayaklanıyor!
Amazon ve çalışanları karşı karşıya: İşçiler ayaklanıyor!
0

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Amazon, müşterilerine verdiği hizmetle beğenileri toplasa da perdenin arkasında yaşananlarla gündemden düşmüyor. Şirket, son dönemde başarılarının yanı sıra çalışanlarıyla arasındaki gerginlikle anılıyor.

Amazon çalışanları, Change.org’da kampanya başlattı

Amazon şirketi, son günlerde oldukça yoğun bir çalışma gündemine sahip. Öyle ki Prime Day, şirketin işlerinin katlanmasına vesile oluyor. Ancak yaşanan bu yoğunluk, şirket çalışanlarının üzerindeki iş yükünü bir hayli arttırıyor.

Amazon çalışanları, artık harekete geçiyor. Şirketin daha güvenli bir çalışma ortamı yaratmasını ve sendikalaşmayı baltalamayı bırakmasını istiyor. Bu doğrultuda harekete geçen çalışanlar Change.org üzerinden yeni bir kampanya başlattı. Başlatılan kampanya, “işçilerin daha iyi ortamda çalışabilmeleri için yardım edin” sloganıyla devam ediyor.

Amazon çalışanları

Kampanya, şu cümlelerle paylaşıldı.

Prime Day anlaşmaları, Epic Prime günü yaralanmalarına yol açıyor. Prime Day’de sipariş vermek için tıklamadan önce Change.org’daki bağlantıya göz atın. Paylaştığımız fotoğraflar, Amazon çalışanlarının her gün karşılaştığı gerçekliğe bir bakış sunuyor.

Amazon çalışanları

Amazon ve çalışanları arasında son dönemde gizli bir gerilim havası hakim. İşçilerin sendikalaşma süreci şirketle olan gerginliği tırmandırırken üstüne eklenen Prime Day yoğunluğunun eklenmesi, fırtınanın kopmasına vesile oluyor. Öyle ki yoğunluk, iş kazalarını ve işçi yaralanmalarını beraberinde getiriyor.

https://shiftdelete.net/amazon-ve-calisanlari-karsi-karsiya-isciler-ayaklaniyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir