AnadoluJet terör şüphesiyle uçuşu iptal etti!
 1. Anasayfa
 2. Haber

AnadoluJet terör şüphesiyle uçuşu iptal etti!

0

Bugün İsrail’den kalkıp İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelmeyi planlayan bir AnadoluJet uçağı, terör şüphesiyle seferi iptal etti. Konuya ilişkin yapılan açıklamalarda ise yolcuların telefonuna gelen fotoğrafların sebep olduğu belirtildi.

Tel Aviv-İstanbul seferi düzenleyen AnadoluJet uçağında “kötü şaka”

İsrail’in kıyı şeridinde yer alan Tel Aviv şehrindeki Ben Gurion Havalimanı’ndan kalkarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelmeyi planlayan AnadoluJet uçağının seferi, yolcuların telefonlarına gelen kaza fotoğrafları sebebiyle iptal edildi.

AnadoluJet kaza
2013 yılındaki kaza

Konuyla ilgili açıklama yapan İsrail Sivil Havacılık Dairesi, uçağın yolcularından 165 tanesinin iPhone kullandığını ve bu cihazlara Airdrop ile fotoğraf gönderildiğini söyledi. İlgili paylaşımı ise kimin yaptığı henüz bulunamadı.

165 yolcuya gönderilen fotoğraflara ise yakından bakıldığında 2009 yılında Hollanda’da, 2013 yılında ise ABD’nin Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrinde kaza yapan Türk Hava Yolları uçuşlarına ait olduğu belirtiliyor.

AnadoluJet kaza
2009 yılındaki kaza

Fakat daha sonra yapılan bagaj kontrolü ve uçağın kapsamlı incelemesinin ardından bu paylaşımın kötü bir şakadan ibaret olduğu söylendi. Yani aslında herhangi bir tehlike olmadığı ancak güvenlik sebebiyle seferin iptal edilmiş olduğu açıklandı.

Konuyla alakalı ilk açıklamalardan birini yapan ise İstanbul Milletvekili Ahmet Işık oldu. Yaptığı paylaşımda ise şunları söyledi:

İsrail/TelAviv – Türkiye/İstanbul seferini yapacak olan Anadolu Jet’e ait TK 7709 kuyruk numaralı uçak, Ben Gurion Havalimanı’ndan kalkışından önce uçaktaki bazı yolcuların cep telefonuna uçak kazası fotoğrafları gönderilmesi üzerine havalimanı yetkilileri uçuşu erteledi.

Aralarında THY’ye ait uçakların da bulunduğu kaza görüntülerinin cep telefonlarının Air Drop özelliği açık olan yolculara gönderildiği ve bu nedenle yolculardan birinin “kötü bir şaka” yapmış olacağı değerlendiriliyor.

Ben Gurion Havalimanı yetkilileri yaptıkları açıklamada yolcuların durumu uçuş ekibine haber vermesi üzerine kalkış pozisyonunu terk eden uçaktaki tüm yolcular ve bagajların yeniden arama/güvenlik kontrolüne alındığını duyurdu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

https://shiftdelete.net/anadolujet-teror-suphesiyle-ucusu-iptal-etti

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir