1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Android Auto’da kritik hata keşfedildi!

Android Auto’da kritik hata keşfedildi!
Android Auto’da kritik hata keşfedildi!
0

Google, geçtiğimiz haftalarda Android Auto için güncelleme yayınlandı. Bazı sürücüler, Android Auto güncellemesinden sonra sesli komut sorunu yaşadıklarını belirtti.

Android Auto, sesli komut sorunu ile gündemde

Google, Android Auto 8.6’da uzun süredir beklenen karanlık tema özelliğini duyurdu. Android 13 uyumluluğu için bazı özelliklerde değişikliğe giden Google, yeni sürümde Material You tasarım diline yer verdi.

Android Auto, sesli komut sorunu ile gündemde

Android Auto’ya BaşlangıçGörüntü ve Bağlantı menülerini ekleyen şirket, uygulamanın işlevselliğini artırdıklarını açıkladı. Sürücüler, Harita uygulamasında tam ekran deneyimi yaşayabilecek.

Android Auto uygulaması güncellendi! İşte yenilikler

Android Auto uygulaması güncellendi! İşte yenilikler

Android Auto uygulaması, nihayet Material You tarzındaki tasarıma kavuştu. Peki Material You ile neler değişti?

Yeni sürüm, sesli asistan ile ilgili bazı teknik sorunlarla gündeme geldi. Android Auto güncellemesi yapan sürücüler, “Hey Google” sesli komutunu kullandıklarında siyah ekranla karşılaştıklarını bildirdi.

Kullanıcılar, sesli asistanın komutları algılayabilmesi için bilgi-eğlence sisteminde herhangi bir tuşa bastıklarını ifade etti. Sorunun giderilmesi için kullanıcıların şimdilik güncellemeleri kaldırması ve otomatik güncelleme özelliğini devre dışı bırakması tavsiye ediliyor.

9to5Google ekibi, Android Auto’nun yeni sürümünde sesli mesaj okuma özelliğinin de çalışmadığını keşfetti. Açıklanan bilgilere göre Android Auto 8.6 kullanıcıları, metin okuma özelliğini kullanırken sorun ile karşılaşıyor.

Google, 2022’nin ilk aylarında Android Auto’da yaşanan bildirim sorununu için yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Bir Google temsilcisi, Android Auto’nun yardım sayfasında yayınlanan bildirim ile ilgili şikayete yanıt olarak, “Ekibimiz bu sorunu çözmek için düzeltme uyguladı. Artık bildirim sorunu yaşamadan Android Auto kullanabileceksiniz.” dedi.

Google, ortaya çıkan sorunlar ile ilgili herhangi bir güncelleme yayınlamadı. 2023’ün ilk haftalarında sorunun çözüleceği tahmin ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/android-auto-kullanicilari-sesli-komut-sorunu-yasiyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir