1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Apple bazı Apple Watch modellerine servis hizmetini durdurdu!

Apple bazı Apple Watch modellerine servis hizmetini durdurdu!
Apple bazı Apple Watch modellerine servis hizmetini durdurdu!
0

Geçtiğimiz günlerde bir patent ihlali davası nedeniyle ABD’de Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 satışını durdurmak zorunda kalan Apple, şimdi kullanıcıları üzecek bir haberle gündeme geldi. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, yasak eski modellerin teknik servis imkanını olumsuz etkileyecek ve Apple artık garantisi olmayan söz konusu akıllı saat modellerini tamir edemeyecek.

Apple garantisi biten Apple Watch’lere onarım hizmetini durdurdu!

Apple geçtiğimiz günlerde SpO2 (kandaki oksijen değerini ölçme özelliği) sensörleriyle ilgili Masimo (tıbbi bir şirket) ile arasında geçen patent davasını kaybetti. Bunun üzerine ABD’de web sitesi üzerinden Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’nin satışını durdurdu.

apple watch

Bu gelişmenin ardından şirket, garanti kapsamı dışında olan Apple Watch Series 6 ve sonraki modeller (Watch SE hariç) için ABD’de onarım hizmetlerini durdurdu. Watch SE’de kandaki oksijen değerini ölçme özelliği olmadığı için kapsam dışında tutuldu.

Karara göre Apple, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu’nun (ITC) uyguladığı yasak kaldırılana kadar onarım hizmeti sunamayacak. Bununla birlikte akıllı saatiniz için Apple Care planı satın aldıysanız onarım hizmetinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Apple Care planı olmayan ve garanti süresi dolmuş kullanıcılar ise teknik servis için başka firmalara yönelmek zorunda kalacak.

Apple, onarım hizmeti sunmasına yasak getiren kararın bitmesinin ardından, durumdan olumsuz etkilenen kullanıcılarla iletişime geçeceğini belirtiyor. Yaşanan bu durum şimdilik ABD dışındaki kullanıcıları bağlamıyor. Ancak durumun globale sıçrayıp sıçmayacağı konusunda kesin bir şey söylemekte pek mümkün değil.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın yaşadığı ve yaşattığı bu durum hakkında sizlerin düşüncesi nedir?

Appleapple watch

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/apple-artik-apple-watch-teknik-servis-hizmeti-vermeyecek

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir