Apple’dan 5G teknolojisi için yeni adım
 1. Anasayfa
 2. Haber

Apple’dan 5G teknolojisi için yeni adım

0

Apple Glass gibi giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışan şirket, yenilikçi yaklaşımlar ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Yayınlanan rapora göre Apple, kendi 5G çipini geliştirecek.

Apple, donanım ve yazılım uyumluluğu konusunda birçok firmayı geride bırakmayı başardı. Kendi 5G çipini üretmek isteyen şirket, ürünlerinde daha yüksek uyumluluk sağlayabilecek. Apple’ın 5G hamlesi, özellikle yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyan ürünler için büyük öneme sahip.

Apple, geliştirdiği 5G çipini tüm ürünlerinde kullanacak

San Diego’daki Apple ofisinde bulunan yaklaşık 140 iş ilanı, 5G çip geliştirmeye odaklanmış durumda. Uydu mühendislik şirketi olan Irvine, Broadcom çalışanlarını şirkete çekmeye çalışmak için benzer şekilde yaklaşık 20 kişilik iş ilanı oluşturdu.

Apple, geliştirdiği 5G çipini tüm ürünlerinde kullanacak

Apple’ın 2023’ten itibaren kendi modemlerine geçmesi ve TSMC’nin Apple için 5G çip üreticisi olacağı tahmin ediliyor. Bazı analistler, Apple’ın çip üretimi için ASE Technology ile de görüştüğünü belirtiyor.

Şirketin hedeflerini gerçekleştirdikten sonra MacBook ailesine de 5G çipi ekleyeceği düşünülüyor. Qualcomm ile 5G çipi konusunda sorun yaşayan şirket, yeni hamlesiyle birlikte kullanıcılarına daha iyi ürünler sunabilecek.

Tantra Analyst’in kurucusu Prakash Sangam, bir sinyali etkileyebilecek birden fazla koşulla uğraşmanın karmaşık olduğuna dikkat çekti. Konu hakkında açıklama yapan Sangam, “Bazı yönlerden 5G çipinin M1 gibi bir işlemciden daha karmaşık olduğunu belirtmekte fayda var. Bu durum, Apple’ın 5G çipi üretimini zorlaştıracaktır. Yeterli zaman, kaynak ve para harcarsanız, bu yapılabilir. Ancak bunu 2023 yılında yapmaları pek olası değil.” dedi.

https://shiftdelete.net/apple-dan-5g-teknolojisi-icin-yeni-adim

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir