Apple, iPhone 13 üretimine yeni bir ülkeyi daha dahil etti!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Apple, iPhone 13 üretimine yeni bir ülkeyi daha dahil etti!

0

Bilindiği gibi çoğu Apple ürünü Çin’deki fabrikalarda bir araya getiriliyor. iPhone 13 modeli ise önemli satış başarılarına imza atmaya devam ediyor. Seriye gelen yoğun talebin ardından üretimi arttırma kararı alan Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 13 üretimini Hindistan’a da kaydırmıştı. Artan talep doğrultusunda müşterilerini bekletmek istemeyen ABD’li üretici yeni bir ülkede daha iPhone 13 üretimine başladı.

Apple, iPhone 13 üretimi için Brezilya’yı seçti!

Apple çoğu modelini Çin’de üretiyor olsa da Foxconn’un Hindistan gibi ülkelerdeki bazı tesislerinde iPhone modellerini bir araya getiriyor. Şirket şimdi ise yeni bir karar ile iPhone 13 modelinin üretimini Brezilya‘ya kaydırmış durumda.

Bu durum kısa bir süre önce Brezilya’da iPhone 13 alan João Menicucci tarafından fark edildi. Menicucci, sürpriz bir şekilde kutunun üzerinde farklı bir seri numarası ile karşılaştı. Kutunun üzerinde yer alan MLPF3BR/A model numarası, iPhone 13’ün Brezilya’da üretildiğini kanıtlıyor. Güney Amerika ülkesinde Çin’den ithal edilen ürünlerde ise bu numara normalde BZ/A ile tamamlanıyor.

Apple sadece 6.1 inçlik iPhone 13 modelini Foxconn’un São Paulo tesislerinde üretiyor. Edinilen bilgiye göre iPhone 13 mini ve Pro modelleri bu ülkede üretilmeyecek. Standart modele göre çok daha pahalı olan Pro modellerinin yüksek satış rakamlarına ulaşmayacağı için yerel üretiminin yapılmadığını tahmin ediyoruz.

Ancak daha düşük rakamlarla sunulan mini modellerinin de Brezilya’da üretiminin olmaması kafa karışıklığı yaratıyor. Daha düşük fiyatlarına rağmen düşük talep alan iPhone 13 mini‘ler için Apple böyle bir karar almış olabilir. Bu karar, mini versiyonların iPhone 14 ile birlikte üretim hayatına veda edeceği iddialarını da güçlendiriyor.

Peki siz iPhone 13 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/apple-iphone-13-uretimine-yeni-bir-ulkeyi-daha-dahil-etti

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir