1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Apple kulaklıklarda mecburi değişiklik!

Apple kulaklıklarda mecburi değişiklik!
Apple kulaklıklarda mecburi değişiklik!
0

Avrupa Birliği, Ekim 2022’de aldığı bir karar ile birlikte USB Type-C bağlantısını evrensel şarj standardı olarak kabul etti. 2024 yılının sonundan itibaren yürürlüğe girecek yasa ile Apple’ın iPhone modellerinde de USB Type-C bağlantısı zorunlu hâle geliyor. Yeni kararın ardından iPhone 15 modellerini Type-C bağlantısıyla sunması beklenen Apple, aksesuarlarını da buna göre değiştirmesi gerekecek.

Apple, Type-C bağlantılı kulaklık üretimine başladı

Son gelen raporlar da bu durumu kanıtlar nitelikte. Gelen bilgilere göre Apple, kablosuz AirPods kulaklıklara alternatif olarak USB Type-C kablolu kulaklıklar üzerinde çalışıyor. Şirket ‘Made for iPhone’ (MFi) programı kapsamında yeni kulaklıkların üretimi için farklı şirketlerle anlaşmaya başladığı belirtiliyor.

Daha önce yaptığı doğru sızıntılarla öne çıkan ShrimpApplePro, USB-C bağlantısına sahip EarPods’lar da dahil olmak üzere Apple’ın yeni aksesuarlar için çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Sızıntıya göre USB-C MFi kabloları ve yeni bir EarPods modelleri seri üretime geçmiş durumda.

Yok artık Apple! iPhone 15’e dev fiyat artışı

Yok artık Apple! iPhone 15’e dev fiyat artışı

Apple’ın Eylül gibi tanıtmayı planladığı iPhone 15, fiyat artışı ile gelecek. Görünen o ki bu artış diğerlerinden biraz farklı.

Son dönemde kablosuz kulaklıklar bir hayli popüler olmasına rağmen kablolu kulaklıklar da hâlâ birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Kablolulu kulaklıklar daha uygun fiyatlı olmalarının yanı sıra şarj olmaları gerekmediği için kullanışlı olmaları ile öne çıkıyor.

Apple EarPods

Diğer yandan Apple, yeni iPhone modelleri ile USB Type-C bağlantısına geçiyor olsa da altyapısını yine Lightning oluşturacak. Lightning altyapısını kullanmaya devam edecekleri belirtilen iPhone 15 modellerinde bu yüzden şarj ve verim aktarım hızında önemli bir artış beklenmiyor. Apple’ın ancak iPhone 16 modelleri ile tam olarak Type-C bağlantısını benimseyebileceği belirtiliyor.

Apple, Avrupa Birliği’nin aldığı karar ile birlikte tüm cihazlarında artık USB Type-C bağlantısı kullanacak. Yeni Type-C bağlantılı kulaklıklar da bunun kanıtı niteliğinde. Peki siz Apple kulaklıklar ve Type-C bağlantı zorunluluğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Appleapple kulaklıkearpodskablolu kulaklıkusb type-c

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/apple-kulaklik-type-c

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir