1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Apple Vision Pro beklenenden daha erken gelebilir!

Apple Vision Pro beklenenden daha erken gelebilir!
Apple Vision Pro beklenenden daha erken gelebilir!
0

Apple, geçtiğimiz WWDC 2023 etkinliğinde sanal gerçeklik gözlüğü Apple Vision Pro’yu tanıttı. Bununla birlikte önümüzdeki yıl piyasaya sunulacağını ifade etti. Ancak ortaya çıkan son haberlere göre merakla beklenen Vision Pro modeli, sanılandan daha erken gelme ihtimaline sahip. İşte detaylar!

Apple Vision Pro, şubatta mı gelecek?

Apple, WWDC 2023 etkinliğinde büyük ses getiren Vision Pro sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Söz konusu modelin ise gelecek yıl içinde piyasada yer alacağını belirtti. Bununla birlikte sanal gerçeklik gözlüğüyle ilgili çeşitli iddialar ortaya çıktı.

Apple Vision Pro beklenenden daha erken gelebilir!

Daha öncesinde Apple Vision Pro modelinin çıkış tarihi hakkında bazı söylentiler yer alıyordu. Bu söylentilere göre merakla beklenen cihaz 2024’te piyasaya sürülecekti. Ancak Mark Gurman’a göre işler hiç de öyle değil.

MAr Gurman, yaptığı açıklamada Vision Pro’nun daha yakın tarihte tüketicilere sunulacağını belirtiyor. Bu tarih ise şubat ayı oluyor. Hatta öyle ki şirketin cihazın etkinliği için gerekli çalışmalarına da hız kazandırdığını söylüyor.

Bununla birlikte Apple’ın yeni bir yazılım platformu başlattığı da ifade ediliyor. Şirket Vision Pro ile birlikte visionOS adlı bir yazılımı kullanıma sunacak. Gurman 2024 yılının ilerleyen aylarında da bu yazılımın iPhone ve Mac güncellemeleriyle birlikte geleceğini belirtiyor.

Apple Vision Pro beklenenden daha erken gelebilir!

Bir diğer yenilik de iPhone 15 Pro’nun artırılmış gerçeklik özelliklerini destekleyen 1080p çözünürlükte, saniyede 30 kare 3D kodlu uzaysal videoları çekmesi oluyor. Bu videoları ise sadece Vision Pro’da oynatılabilecek.

Peki, siz Apple Vision Pro çıkış tarihi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/apple-vision-pro-cikis-tarihi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir