Apple yeni şirketleri bünyesine katmaya hazır!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Apple yeni şirketleri bünyesine katmaya hazır!

0

Apple’ın 2022 mali çeyrek değerlendirme toplantıları sırasında, şirket CEO’su Tim Cook gelen soruları yanıtladı. Cook’a Apple’ın diğer şirketleri satın alma stratejisi hakkında da sorular soruldu. Cook’a göre, Apple tam olarak diğer büyük şirketleri satın almak yerine, daha çok yeni yetenekleri bünyesine katmakla ilgileniyor.

Soruda özellikle Apple’ın neden sağlık, içerik veya fitness alanında büyük şirketleri satın almadığı vurgulandı. Soruyu soran kişi, Apple’ın elinde milyarlarca dolar olduğunu ve bu satın almaları kolayca yapabileceğini de vurguladı.

Apple, satın almak için daha küçük şirketleri tercih ediyor!

Tim Cook, Apple’ın büyük şirketleri satın almayı reddetmediğini söylese de, odak noktalarındaki şirketlerde fikri mülkiyet ve yeni yetenek arayışında olduğunu belirtti. Bu da Apple‘ın daha küçük ve yeni kurulan şirketlere odaklandığı anlamına geliyor.

Cook, gelen soru üzerine şu ifadeleri kullandı:

Her zaman satın almak için şirketlere bakıyoruz. Çok sayıda küçük şirket satın alıyoruz. Fikri mülkiyet ve yeni yetenekler için bunu yapmaya devam edeceğiz. Fırsat kendini gösterirse daha büyük bir şirket için de girişimde bulunabiliriz. Bu görüşmede sizinle listemi gözden geçirmeyeceğim, ama her zaman arayıştayız.

Birçok piyasa analisti, Apple Watch ve Apple Fitness+‘ın geliştirilmesine yardımcı olmak için fitness şirketi Peloton‘un satın alınmasının uygun olduğunu belirtiyor. Bazı analistler ayrıca Apple’ın sıfırdan Apple TV+ üzerinde çalışmak yerine Netflix‘i satın alması gerektiğine inanıyor.

Apple bu çeyrekte 97,3 milyar dolar gelir, 25 milyar dolar kâr ve 1,52 dolar hisse başına kazanç bildirdi. iPhone, Apple için en önemli segment olmaya devam ederken, hizmetler kategorisi 19.82 milyar dolarlık gelirle geçen yıla göre en hızlı büyüyen alan oldu.

Peki siz Apple’ın şirket politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/apple-yeni-sirketleri-bunyesine-katmaya-hazir

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir