Hangisi daha ucuz? Apple yetkili servisler vs Onarımı Kendin Yap!
 1. Anasayfa
 2. Akıllı Telefon

Hangisi daha ucuz? Apple yetkili servisler vs Onarımı Kendin Yap!

0

Apple bugün kullanıcıların uzun bir süredir beklediği müjdeyi verdi. Self Service Repair- Onarımı Kendin Yap isimli yeni bir programın başladığını açıkladı. Şu an için yalnızca ABD’de olan bu sistemin yakın gelecekte ülkemize de gelmesi bekleniyor. Peki Apple yetkili servisleri yerine tamir işlemini kendimiz yaparsak ne kadar kar elde edebiliriz?

Apple Onarımı Kendin Yap ve yetkili servis ücretleri!

İlk olarak Apple tarafından başlatılan Onarımı Kendin Yap projesinin tüm cihazlarda geçerli olmadığını belirtelim. Şu an için yalnızca iPhone 13 serisi, iPhone 13 ve iPhone SE gibi güncel akıllı telefonlar destekleniyor. Fakat bu listeye başka modellerin ekleneceği yönünde pek çok sızıntı mevcut.

Öte yandan program, tüm onarım türlerini kapsamıyor. Bunun yerine gerekli durumlarda yalnızca pil, alt hoparlör, kamera, ekran, SIM tepsisi ve Taptic Engine motorunu değiştirebilmemiz sağlanıyor. Çünkü örneğin anakart değişimi gerektiği zaman bu hem daha zordur ve parçalara zarar verme ihtimali artar hem de IMEI ataması veya ROM yüklenmesi gibi farklı işlemlere de ihtiyaç olur.

Onarım için gerekli ekipmanları temini

Bir iPhone’u tamir etmek istediğinizde işlem uygun tornavida modeliyle başlar. Fakat daha sonra ısı tabancası, ekran yapışkanlarını aralama aracı, onarım tepsisi ve ekran yapıştırıcı gibi farklı aletlere ihtiyaç olacaktır.

Apple ise 19 farklı ürün ile hizmet verdiği tüm cihazlara uyan bir paketi satışa sunuyor. Fakat 1.272 dolarlık fiyat etiketine sahip olan bu kitin oldukça pahalı olduğunu belirtelim. Zira gidip yeni bir cihaz almak daha mantıklı olabilir.

Fakat bu noktada Apple, satın alım yerine cüzi bir miktara kiralama yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca dışarıdan da benzer kitleri alabileceğinizi veya halihazırda sahip olduğunuz araçları da kullanabileceğinizi belirtelim. İşte tüm parçalar ve onarım ücretleri…

1 2 3 4
https://shiftdelete.net/apple-yetkili-servisler-vs-onarimi-kendin-yap

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir