Aston Martin CEO’sundan istifa! Bakın yerine kim geçti
 1. Anasayfa
 2. Haber

Aston Martin CEO’sundan istifa! Bakın yerine kim geçti

0

İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin CEO ‘su Tobias Moers görevinden istifa etti. Ünlü otomobil firması, şirketin mali durumunu güçlendirmeyi ve ürün grubunu heyecanlandırmak istediğini belirtti. Aston Martin’in CEO koltuğuna ise alanında oldukça deneyimli ve yönetim kurulundan olan bir isim geçti. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Eski Ferrari başkanı, Aston Martin’in yeni CEO’su olacak!

Aston Martin ‘in boş kalan CEO koltuğuna, eski Ferrari başkanı Amedeo Felisa oturacak. İngiliz otomobil şirketi, Felisa’nın mali durumu güçlendirmek için odaklanacağını belirtti. Amedeo Felisa, sekiz yıllık bir çalışma süresinden sonra 2016 yılında emekliye ayrıldı. Endüstri gazisi olan Felisa, geçtiğimiz yıl Aston Martin’in yönetim kuruluna katıldı.

Otomobil devi, yaptığı açıklamada Felisa’nın yeni personel alacağını ve yetenekleri teşvik etmek için şirketin ekibiyle çalışmalar yapacağını belirtti. Aston Martin ek olarak yeni CEO için yüksek performansa sahip lüks spor otomobil sektöründeki en saygın isimlerden biri olduğunu söyledi.

Aston Martin, iki yıl içinde tamamen elektrikli otomobillerle beraber tüm modellerinin hibrit varyantlarına sahip olmayı planlıyor. Firma, 2022 yılının ilk çeyreğinde 30.4 milyon dolar kâr bildirdi. Bu veri, analistlerin yaptığı 16,3 milyon Sterlin tahminini geride bıraktı. Şirketin toplam araç sevkiyatı ise bu dönemde yüzde 14 düştü.

Aston Martin Yönetim Kurulu Başkanı Lawrence Stroll konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi:

“2022 yılında iyi bir büyüme sağlamaya ve orta uzun vadeli beklentilere son derece güven duymaya hazırız.”

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/aston-martin-ceo-istifa

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir