1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

ASUS A620 Anakartlar PCIe 5.0 M.2 Desteğiyle Gelecek

ASUS A620 Anakartlar PCIe 5.0 M.2 Desteğiyle Gelecek
ASUS A620 Anakartlar PCIe 5.0 M.2 Desteğiyle Gelecek
0

AMD, bu ayın başlarında uygun fiyatlı A620 anakartları piyasaya sürmeye başlamıştı. Alt seviye yonga setinin B650 ve X670’e kıyasla birçok kısıtlamaya sahip olduğunu biliyoruz. Ancak ASUS, bazı anakart modellerinde kısıtlı özelliklerin kilidini açacak gibi görünüyor.

 • Uygun Fiyat, Sayısız Kısıtlama: AMD A620 Anakart Özellikleri

Daha önce belirttiğimiz gibi, A620 anakartlarda normalde PCIe 5.0 desteği bulunmuyor. ASUS ise en az dört A620 modeline Gen5 desteğini bir şekilde dahil etmiş. Birincil M.2 yuvası, PCIe 5.0 teknolojisine sahip yüksek hızlı SSD’lerin kullanılmasına imkan tanıyacak.

ASUS A620 Anakartlar PCIe 5.0 M.2 Destegiyle Gelecek

Depolamanın yanı sıra, kısa süre öncesinde belirli A620 anakartların overclock özellikleri sunacağını öğrenmiştik. Tarihsel olarak AMD, A serisi yonga setlerinde işlemci hız aşırtmaya hiçbir zaman izin vermedi. Giriş seviyesi anakartlar zayıf güç dağıtım alt sistemleriyle geliyor ve overclock için uygun değil. Geçmişte belirli A520 anakartların BCLK ayarlama yoluyla hız aşırtma desteği sunduğunu öğrenmiştik. MyDrivers‘ın bir raporuna göre, ASUS’un Prime A620M-A anakartı işlemcilerde belirli bir dereceye kadar hız aşırtma yapmaya imkan tanıyor.

Özellikle belirtmek gerekirse, anakart tamamen kilitsiz manuel hız aşırtma sunmuyor. Bunun yerine ASUS, AMD PBO (Precision Boost Overdrive) özelliğini Prime A620M-A’ya dahil etmiş. Tamamen otomatik olan PBO, Ryzen işlemcilerin stok özelliklerinin ötesinde çalışmasını sağlıyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir