Bill Gates’ten korkutan salgın uyarısı!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Bill Gates’ten korkutan salgın uyarısı!

0

Koronovirüs salgınının ortaya çıkmasıyla adını daha sık duyuran Bill Gates, birçok kez konu hakkında açıklamalarda bulundu. Özellikle son dönemde COVID-19 risklerinin azaldığını söyleyen ünlü iş insanı, tüm dünyayı bekleyen büyük risk için uyarılarını yaptı.

Bill Gates:” Daha bulaşıcı ve ölümcül varyantı kapıda”

Bill & Melinda Gates Vakfı eşbaşkanı Gates, potansiyel yeni bir pandemi konusunda düzenli olarak uyarılarını yapmaya devam ediyor. Microsoft kurucusu, Financial Times’a konuya ilişkin olarak korkutucu açıklamalarda bulundu. Gates , küresel koronavirüs salgınının yakın zamanda bitmeyeceğini belirtti.

Pandemi süreci boyunca yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Gates, birçok kişi tarafından dikkatle takip edilse de bazı kesimler tarafından kötü niyetlilik ile suçlandı. Sert uyarılarına devam eden Gates’e göre koronavirüsün yeni varyantları gelecek. Ayrıca yeni varyantlar çok daha bulaşıcı ve ölümcül olacak. Ünlü iş insanı Financial Times’a verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı.

Bir öncekinden daha bulaşıcı ve hatta daha ölümcül olabilecek bir varyantın yüzde beşinden fazlasının üretilmesi riski var. Sağlık sistemlerine yatırılan para miktarı, geri dönüşe kıyasla çok küçük. Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü’nün mevcut finansmanı salgını ciddiye almıyor.

Bill Gates, herkesi tedbiri bırakmama konusunda uyardı. Salgın sürecinin hala atlatılmadığını ve kötünü daha yaşamadığımızı söyleyen Gates, insanların epidemiyologların açıklamalarına güvenmeleri gerektiğini vurguladı. Öte yandan bu sözlerine ek olarak çok karamsar olmamak gerektiğini söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/bill-gatesten-korkutan-salgin-uyarisi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir