Bing Image Creator, Image Creator from Designer Oldu
 1. Anasayfa
 2. Haber

Bing Image Creator, Image Creator from Designer Oldu

0

Microsoft bundan birkaç ay önce yapay zeka sohbet robotu Bing Chat yerine sadece Copilot olarak adlandıracağını açıkladı. Şimdi ise şirket, ücretli olan Copilot Pro ile ilgili duyurusunda Bing Image Creator adlı yapay zeka görseli oluşturma hizmetini Image Creator from Designer (Görüntü Oluşturucu Tasarımcıdan) olarak anmaya başlamış durumda.

Bu, Microsoft’un yapay zeka hizmetleri için Bing markasını kullanmaktan ikinci kez uzaklaşmaya karar verdiğinin bir göstergesi. Image Creator from Designer ilk kez 2022’de duyurulan ve Nisan 2023’te genel ön izlemeye sunulan Microsoft Designer’ı ifade ediyor.

Microsoft Designer, Bing Image Creator gibi, insanların yalnızca birkaç metin istemiyle web siteleri, davetiyeler ve daha fazlası gibi grafikler oluşturmasına yardımcı olmak için OpenAI’ın DALL-E yapay zeka modelini kullanıyor.

Kasım ayında Microsoft, Designer’a en yeni DALL-E 3 modeli için destek ekledi. Bunun halen genel ön izleme durumunda olduğunu ve şu anda kullanımının tamamen ücretsiz olduğunu belirtelim. Microsoft, Designer’ın ne zaman genel kullanıma sunulacağını duyurmadı ancak o zaman geldiğinde kullanımının ücret gerektirecek bazı özellikler sunabileceğinden bahsediliyor.

Görünüşe göre Microsoft artık Bing adını yapay zeka tabanlı hizmetlerini tanımlamak için kullanmak yerine internet arama hizmetleri ve özellikleri için kullanacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir