1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Bir WhatsApp Hesabı Artık Birden Fazla Telefonda Kullanılabilecek

Bir WhatsApp Hesabı Artık Birden Fazla Telefonda Kullanılabilecek
Bir WhatsApp Hesabı Artık Birden Fazla Telefonda Kullanılabilecek
0

WhatsApp, kullanıcılarının artık mesajlaşma uygulamasını aynı anda birden fazla telefonda kullanabileceklerini ve toplamda dört adede kadar eşlik eden cihazı bağlayabileceklerini duyurdu. Süreç, kullanıcıların kişisel bilgisayarları ve tabletleri hesaplarına bağlamasına ve WhatsApp’ı her cihazda bağımsız olarak kullanmasına benzer şekilde işliyor.

Şirket, cihazlar arası uyumluluğu artırmak amacıyla ilk olarak geçen yıl birden fazla cihazı birbirine bağlama özelliğini duyurdu. Bu özelliğin bir parçası olarak WhatsApp, sohbetleri ve medyayı internet üzerinden cihazlar arasında senkronize ederken sohbetleri uçtan uca şifrelenmiş halde tutuyor. Birincil cihaz uzun süre devre dışı kalırsa, WhatsApp’ın eşlik eden cihazlardan otomatik olarak çıkış yapacağı belirtiliyor.

Şirket, blog yazısında şunları söyledi: “Ortak cihazlar olarak telefonları bağlamak mesajlaşmayı kolaylaştırır. Artık çıkış yapmadan telefonlar arasında geçiş yapabilir ve sohbetlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Veya bir küçük işletme sahibiyseniz ek çalışanlar artık aynı WhatsApp Business hesabı altında müşterilere doğrudan kendi telefonlarından yanıt verebilir.”

Güncelleme dünya çapında aşamalı olarak kullanıma sunulmaya başladı ve önümüzdeki haftalarda herkese ulaşacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir