1. Anasayfa
 2. Advertorial
Trendlerdeki Yazı

Bitcoin anlık fiyatı ne kadar? Kripto para piyasalarında son durum!

Bitcoin anlık fiyatı ne kadar? Kripto para piyasalarında son durum!
Bitcoin anlık fiyatı ne kadar? Kripto para piyasalarında son durum!
0

2009 yılında çıktığı günden bu yana yaşadığı fiyat değişiklikleri ile yatırımcıların ilgisini çekmeye devam etmektedir. 2008 yılında ABD’de yaşanan ekonomik kriz sonrasında insanlara farklı bir seçenek sunmak için bu elektronik para geliştirildi. Bitcoin anlık fiyatı değişiklik göstermeye de devam etmektedir. Bu değişikliklerin olmasında dünyada yaşanan ekonomik ve politik gelişmelerin etkisi bulunmaktadır.

Bitcoin anlık fiyat ne kadar oldu?

Nisan ayı ortasında 10 ay sonra BTC fiyatı 30.000 doları gördü. Toparlanma süreci devam edecek ve fiyatı yükselecek beklentileri ise geçtiğimiz hafta yaşanmaya başlanan düşüş ile son buldu. 30.000 dolar eşiğinde tutunamayan lider kripto para şu sıralarda yaklaşık olarak 27.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.

bitcoin anlik fiyati ne kadar kripto para piyasalarinda son durum 1

Bitcoin fiyatının anlık olarak değişiyor olması ise akılları karıştırmaya devam etmektedir. Bu değişiklikler karşısında ise analistlerin farklı değerlendirmeleri bulunmaktadır. Kripto para analisti olan Olowoporkoku Adeniyi bu değerlendirmeyi Bitcoinin 28.800 dolar seviyesinin altına düşmesi ile yapıyor. Bu fiyatta tutunamayan kripto paranın bir geri çekilme yaşayacağını ve 25.000 dolar seviyesine gerileyeceğini belirtiyor.

ABD’deki banka krizi Bitcoin’e yaradı! Yılın zirvesinde

ABD’deki banka krizi Bitcoin’e yaradı! Yılın zirvesinde

Bitcoin için son durum ne? ABD’de yaşanan bankacılık krizinin ardından kripto paralardaki yükseliş devam ediyor. İşte detaylar.

Analistlerin bu olumsuz görüşlerine karşı çıkan ise İngiltere merkezli bankacılık ve finans hizmeti şirketi Standart Chartered olmaktadır. Standart Chartered yetkililerine göre BTC için 2023 boğa piyasası yaşanacak ve değeri 100.000 dolar olacak. Bu iki farklı görüşün hangisinin haklı çıkacağını ise önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler ortaya koyacak. Tüm dünyada yaşanan ekonomik ve politik gelişmeler öncü kripto paranın fiyatına etki etmeye devam ediyor.

Bitcoin anlık fiyat grafiği

Bitcoin anlık fiyatı öğrenmek için Binance gibi uluslararası kripto para borsalarının takip edilmesi mümkün olmaktadır. Bunun yanında, yaşanan fiyat değişikliklerini ise TradingView ve Coinmarketcap gibi sitelerden takip etmek mümkündür. Dünyada yaşanan gelişmelerden etkileniyor olması ile sadece günlük değil ayrıca haftalık ve aylık grafiklerin de takip edilmesi gerekir. Bireysel yatırımcılar bu şekilde uzmanların görüşlerinin yanında kendi değerlendirmelerini de yapma olanağı bulabilmektedir.

bitcoin anlik fiyati ne kadar kripto para piyasalarinda son durum 2

Fiyat grafiğinin en az iki haftalık olarak takip edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. BTC fiyatında olan kısa süreli düşüşler karşısında panik aksiyonların yapılmaması önemle tavsiye edilmektedir. Kısa süreli düşüşlerin ayı piyasası başlangıcı olarak kabul edilmemesi verilen tavsiyeler arasında yer almaktadır.

Bitcoin anlık fiyat nereden takip edilir?

2021 yılında BTC fiyatının 69.000 dolar ile rekor kırması ile yatırımcılarına yüksek karlar sundu. 2022 yılında ise fiyatında %60’lık düşüş ile yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Bitcoin fiyatı 2023 yılı başladığında ise bir toparlanma sürecine girdi. Her ne kadar tarihi zirvesinden uzak olsa da kayıpların bir bölümünün telafi edilmesi mümkün oluyor.

bitcoin tarihinin ikinci rekoru geldi

Bu şekilde toparlanma yaşamasının boğa piyasası başlangıcı olduğu düşüncesi ise geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüşler ile son buldu. Yaşanan düşüş trendi ne zaman son bulacak konusunda farklı fikirler bulunuyor. Bitcoin tarihinde önemli miktarlarda düşüşlerin ve çıkışların olması ile yatırımcıların gelişmeleri yakından takip etmeleri öneriliyor. Bitcoinden sonra çok sayıda alt coin çıkmış olsa da BTC hala en çok ilgi gören kripto para olmaya devam etmektedir.

2023 Bitcoin anlık fiyat nedir?

2023 yılında Bitcoin anlık fiyatı takip ederek yatırımlarına yön vermek isteyen kişiler Binance üzerinden fiyatını takip edebiliyorlar. Aynı zamanda bu kripto paraya yatırım yapmak isteyen kişiler Binance üzerinden satın alabilmektedir. Bitcoinin bu şekilde yoğun ilgi görmesini sağlayan özellikleri arasında merkeziyetsiz yapısı bulunmaktadır.

Dünyanın diğer ucunda olan bir kişiye anında çok küçük masraf ile para göndermek mümkün olmaktadır. Yarı anonim olması ile de işlemler şeffaf ve sansürlenmesi mümkün olmuyor. Bu sayede denetlenebilmekte ve lider kripto para gelişmeye devam etmektedir.

Bitcoin anlık fiyat dolar ne kadar?

Bitcoin fiyatında dalgalanmalar olsa da geleceğin parası olarak değerlendirilmeye devam etmektedir. Bu şekilde düşünen El Salvador’dan sonra Orta Afrika Cumhuriyeti de resmi para birimleri olarak kabul etmişlerdir. Çin gibi bazı ülkeler ise kripto para düzenlemeleri ile çeşitli yasaklar getirmeye devam ediyorlar.

Bitcoin anlık fiyatı düşüyor olmakla birlikte bazı uzmanlar fiyatının yükseleceği yönünde görüş bildirmişlerdir. Onların bu şekilde yükseleceği yönünde görüşlerinin olmasına karşın BTC fiyatının yönü aşağı doğru olmaya devam etmektedir. Yatırımcılar da bu konuda karar vermekte güçlük çekerken ani hareketlerin yapılmaması önem taşımaktadır. 

bitcoinbitcoin değeribitcoin fiyatıbitcoin kaç tl?bitcoin nedir

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/bitcoin-anlik-fiyati-ne-kadar-kripto-para-piyasalari

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir