1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

BluTV resmen satıldı! İşte yeni sahibi

BluTV resmen satıldı! İşte yeni sahibi
BluTV resmen satıldı! İşte yeni sahibi
0

Yerli ve online içerik platformu BluTV bugün yeni bir haberle gündeme geldi. Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyurulara göre Warner Bros şirketi sonunda BluTV’nin tamamını satın aldı. İşte detaylar!

Warner Bros, BluTV’yi satın aldı!

Discovery, daha öncesinde yerli ve online içerik platformu BluTV’nin yüzde 35 hissedarı olarak yer alıyordu. Ancak paylaşılan son bilgilere göre durumlar değişiyor. Rekabet Kurumu, paylaştığı bir duyuruda satın alma işine onay verildiğini açıkladı.

BluTV resmen satıldı! İşte yeni sahibi

Öte yandan açıklamaya göre Warner Bros. Discovery, BluTV’yi satın alacak. Bununla birlikte açıklamda anlaşmanın finansal kısmıyla ilgili herhangi bir detay yer almadı. “BluTV İletişim ve Dijital Yayın Hizmetleri AŞ hisselerinin Discovery Medya Hizmetleri Ltd. Şti. aracılığıyla nihai olarak Warner Bros. Discovery, Inc. tarafından devralınmalı işlemine izin verildi.”

Belirtilene göre Discovery, BluTV’nin yüzde 35 hissesi için 20 milyon dolar ödedi. BluTV’nin değeri ise 57 milyon dolar seviyesindeydi. Anlaşma kapsamında BluTV, Warner Bros Discovery Inc’e katılacak. Bununla birlikte de Türkiye’de faaliyetlerini artırması beklentiler arasında.

Peki, siz BluTV Warner Bros satın alma işlemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BluTVwarner

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/blutv-warner-bros

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir