1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Tesla görmesin! BYD’nin bütçe dostu otomobili 3 günde rekor kırdı

Tesla görmesin! BYD’nin bütçe dostu otomobili 3 günde rekor kırdı
Tesla görmesin! BYD’nin bütçe dostu otomobili 3 günde rekor kırdı
0

Çin’in en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden olan BYD, geçtiğimiz günlerde yeni fastback SUV modelini görücüye çıkardı. BYD Song L isimli araç, sadece 72 saat içerisinde stokları tüketti. 26 bin dolarlık Song L, üç günde 8-9 bin sipariş aldı.

Tesla Model Y rakibi BYD Song L neler sunuyor?

İlk olarak Çin’de satışa çıkan Song L fiyatı 26-35 bin dolar arasında değişiyor. Ancak aracın ön sipariş sürecine özel olarak 4 bin dolara varan indirimler sağlandı. Lansmanı takip eden ilk üç gün içinde ise 8 binden fazla sipariş almayı başardı.

byd song l on siparis2 2

Çin’den gelen bilgilere göre bayiler, müşterilerin ilgisini karşılamakta zorlandı. Bir araştırma şirketinin verilerine göre Song L’nin mağaza başına ortalama 4-5 sipariş aldığı dile getirdi. Bayilere gelen ziyaretçilerin yaklaşık yüzde 40’ı Song L ile yakından ilgilendi.

BYD’nin Blade bataryası ile güçlendirilen yeni model; 71,8 kWh’den 87,04 kWh’ye kadar çeşitli batarya seçenekleriyle sunuluyor. Ayrıca 150 kW, 230 kW ve dört tekerlekten çekişli 380 kW olmak üzere üç motor varyantına yer veriyor. Song L’nin 550 km ile 662 km arasında menzile sahip olduğunu da belirtelim.

Fastback SUV türündeki yeni aracın rekabetçi fiyatı dikkat çekiyor. Müşteriler, bu fiyatlandırma üzerinden diğer BYD modellerine de göz atma fırsatı buldu. Yani Song L, BYD’nin ürün yelpazesine olan ilgiyi baştaş aşağı artırdı.

byd song l on siparis2

Song L’nin üç günlük satışları, BYD’nin 2023’e yönelik hedeflerinde önemli bir yere sahip. Şirket bu yıl içerisinde 3 milyon araç satışı hedefliyorken, Kasım ayındaki ihracatı yüzde 149 büyümüş durumda.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/byd-song-l-on-siparis

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir