1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Çakma şarj kablosu iPhone 15 Pro Max’i eritti!

Çakma şarj kablosu iPhone 15 Pro Max’i eritti!
Çakma şarj kablosu iPhone 15 Pro Max’i eritti!
0

Teknoloji dünyasındaki akıllı telefon üreticileri kullanıcılarını lisanslı aksesuar kullanmaları konusunda sürekli uyarıyor. Bu üreticilerden biri de Apple oluyor. Yaşanan son olayda bir Apple kullanıcısı, lisanslı şarj aleti kullanmadığı için büyük bir sorun yaşadı. İşte detaylar!

Orijinal olmayan Apple şarj aleti hem eli hem de telefonu yaktı!

Her teknoloji şirketi gibi Apple da kullanıcılarını lisanslı aksesuar kullanmaları konusunda sık sık uyarıyor. Ancak pek çok kullanıcı bunu dikkate almıyor. Bunun yerine Apple’ın öncelikli amacının satışları ve kârı artırmak olduğuna inanıyor.

Cakma sarj kablosu iPhone 15 Pro Maxi eritti3

Çoğu teknoloji şirketinde olduğu gibi Apple’da da böyle bir amaç var Ancak bunu ilk sıraya koymak mümkün değil. Şirket, özellikle aşırı ısınma ve yangın tehlikesi gibi riskler için defalarca uyarıyor. Ortaya çıkan son olaylar da bunu kanıtlar nitelikte.

NoisilyMarvellous adlı Reddit kullanıcısı geçtiğimiz günlerde bir paylaşım yaptı. Paylaşımında yakın zamanda aldığı iPhone 15 Pro Max’i şarja taktıktan sonra şarj aletinin yandığını ve hem telefonunda hem de elinde yanıkların meydana geldiğini belirtti.

Söz konusu olayla ilgili görüntüye bakıldığında ilk dikkat çeken detay, şarj kablosunun orijinal Apple ürünü olmaması oldu. Reddit kullanıcısı ayrıca bazı açıklamalarda da bulundu. “İPhone 15 Pro Max’in ısındığına biliyordum ancak bir aylık kullanımdan sonra benimki gece boyunca şarj olurken o kadar ısındı ki parmağımda tam anlamıyla yanık bıraktı.”

Çakma şarj kablosu iPhone 15 Pro Max’i eritti!

Ayrıca, şarj cihazını çıkardığında plastiğin bir kısmını erittiğini ve gövdede yanık izleri bıraktığını söyledi. Tüm bunlarla birlikte tercih edilen aksesuarların önemi daha da ortaya çıkıyor. Bu nedenle aksesuar alırken orijinal olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor.

Peki, siz Apple aksesuar yanık olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/cakma-sarj-kablosu-iphone-15-pro-max

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir