1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

ChatGPT uzun zamandır beklenen özelliği alıyor!

ChatGPT uzun zamandır beklenen özelliği alıyor!
ChatGPT uzun zamandır beklenen özelliği alıyor!
0

ChatGPT’nin geliştirici şirketi OpenAI, kullanıcıların isteklerine kulak verdi. Yeni eklenen özellikler sayesinde popüler sohbet botunda arama geçmişini kapatmak mümkün olacak. Ayrıca kullanıcılar, kendi aramalarıyla yapay zekanın eğitilmesini de durdurabilecek.

ChatGPT arama geçmişi nasıl kapatılır?

OpenAI tarafından yapılan açıklamaya göre ChatGPT, kullanıcıların verilerini kontrol etme konusunda desteğini genişletiyor. İnternet tarayıcılarındaki gizli moda benzer yeni özellik sayesinde sohbet geçmişini duraklatmaya izin verilecek.

chatgpt arama gecmisi kapatma ozelligi

Bu özellik ile kullanıcılar, ChatGPT ile olan konuşmalarını anonim şekilde gerçekleştirebilecek. Ayrıca aramalarının yapay zekayı geliştirmek için kullanılmama hakkına sahip olacak. Sohbet geçmişinin devre dışı bırakılması durumunda, konuşma, arama geçmişinde görülmeyecek.

Binance’ten yeni yapay zeka: ChatGPT ile yatırım yapın!

Binance’ten yeni yapay zeka: ChatGPT ile yatırım yapın!

Binance Sensei nedir ve nasıl kullanılır? Dev kripto para borsası, ChatGPT destekli yeni yapay zeka aracını erişime açtı.

OpenAI, bu özellik aktif edilmiş olsa bile sohbetlerin 30 gün boyunca tutulacağının ve ardından silineceğinin altını çizdi. Kötüye kullanımı takip etmek zorunda olduğunu belirten şirket, kullanıcıdan habersiz şekilde aramaları görüntüleme hakkına sahip olmadığını belirtti.

Öte yandan sohbet geçmişini saklamak ancak yapay zekayı eğitmek istemeyen kullanıcılar ise OpenAI tarafından açılan formu doldurabilir. Yeni özellik, son zamanlarda tartışma konusu haline gelen yapay zeka eğitimine dair kafa karışıklıklarını giderecek gibi görünüyor.

yapay zeka olusturdugu yetiskin icerikleri para kazandilar kapak

ChatGPT, dünya genelinde tartışılmaya devam ediyor. Bir süre önce İtalya, gizlilik ihlalleri nedeniyle sohbet botunu ülkede yasakladı. OpenAI Baş Teknoloji Yöneticisi ise şirketin Avrupa’nın gizlilik yasasına uyduğuna dair güvence verdi.

Siz ChatGPT arama geçmişi kapatma hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/chatgpt-arama-gecmisi-kapatma-ozelligi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir