1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Chrome’da bu yeni özellik ile tek tıkla videodan fotoğraf kırpabileceksiniz!

Chrome’da bu yeni özellik ile tek tıkla videodan fotoğraf kırpabileceksiniz!
Chrome’da bu yeni özellik ile tek tıkla videodan fotoğraf kırpabileceksiniz!
0

Google Chrome şu anda Türkiye genelinde ve dünyada en çok kullanılan tarayıcılar listesinde başı çekiyor. Tarayıcının bu denli popüler hale gelmesinde öne çıkan özellikleri diğer tarayıcılardan daha önce kullanıcılara sunmasının payı elbette büyük. Şimdi de bir özelliği daha bünyesine ekleyerek bu örneği genişletiyor. Chrome için gelen yeni özellik sayesinde artık tek tıkla videolardan fotoğraf alabileceksiniz.

Chrome’a gelen yeni özellik fotoğraf kaydetmeyi kolaylaştırıyor

Google, Chrome web tarayıcısını kullanırken fotoğraf kaydetmeyi her zamankinden daha kolay hale getirdi. Şirket, videodan bir fotoğraf yakalamaya çalışan kullanıcıların karşılaştığı zorluklara dikkat çekti. Ekran görüntülerinin genellikle videonun ilerleme çubuğunun da görsele dahil edildiği düşük kaliteli görüntüler ortaya çıkardığını belirtti.

chrome yeni ozellik tek tikla videodan fotograf kirpma 1 SDN
Videoya ulaşmak için tıklayın

Chrome (veya Microsoft Edge gibi Chromium tabanlı bir tarayıcı) kullanıyorsanız bu artık geçmişte kaldı. Bugünden itibaren kullanıcılar, video sırasında istedikleri zaman duraklatma tuşuna basabilir. Ardından sağ tıklayıp açılır menüden yeni “Video karesini kopyala” seçeneğini seçerek videodan bir kareyi panoya kopyalayabilirler.

Panoya kopyaladıktan sonra fotoğrafı başka bir yere (bir fotoğraf düzenleme uygulaması gibi) yapıştırma suretiyle kullanabilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var ki Youtube’da herhangi bir videoda ekrana sağ tıkladığınız zaman bu seçeneği göremiyorsunuz. Bu nedenle iki sağ tık yapmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda seçenekler değişecek ve yeni özellik de bu seçeneklerin arasına eklenecek.

Şu an itibariyle kopyalanan video görüntüsünü doğrudan masaüstünüze dosya olarak kaydetme seçeneği bulunmuyor. Ayrıca bu özellik akış hizmetleri yelpazesi olarak da sınırlı. Örneğin özelliği Netflix’te kullanmayı denedik ancak başarılı bir sonuç alamadık. Şu an için sadece Youtube’da çalıştığını söyleyebiliriz.

Dolayısıyla, bu özellik teknik olarak bazı durumlarda yararlı olsa da, daha kullanışlı olması için bazı ince ayarlar yapılması gerekebilir. Chrome’un yeni “Video karesini Kopyala” özelliği bugün Windows, Mac, Linux ve ChromeOS için kullanıma sunuldu. Özelliği üstteki videomuza giderek kendiniz de deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken seçeneği seçip fotoğrafı uygun bir yere yapıştırmak.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

chromegooglegoogle chromeYouTube

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/chrome-yeni-ozellik-tek-tikla-videodan-fotograf-kirpma

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir