1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Tiguan’a elveda: Çinli Volkswagen Tayron geliyor!

Tiguan’a elveda: Çinli Volkswagen Tayron geliyor!
Tiguan’a elveda: Çinli Volkswagen Tayron geliyor!
0

Alman otomobil üreticisi Volkswagen Avrupa için sevilen Tiguan modelini satıştan kaldırıyor. Yapılan açıklamaya göre Tiguan’ın yerine Çinli FAW-VW ortaklığında üretilen Tayron satılacak. Temel olarak birbirine benzeyen modellerle ilgili detaylar haberimizde…

Çinli Volkswagen Tayron Avrupa’ya geliyor!

Çinli otomobil üreticisi FAW, Çin’in şu anda en büyük 3. otomobil üreticisi konumunda. Genel olarak hafif ve ağır vasıta üretimi yapan FAW binek otomobil alanında da Hong Qi’yi üretti. Ayrıca firma Volkswagen, Toyota ve General Motors ile üretim ortaklığına sahip. Yani bu markaların Çin’e özel modellerini FAW grubu üretiyor.

Volkswagen Tayron

Volkswagen ile üretim ortaklığını devam ettiren marka Tiguan’ın Çin versiyonu diyebileceğimiz Volkswagen Tayron’u üretiyor. Tayron Çin’de Avrupa’daki Tiguan gibi SUV aile otomobili konsepti ile müşteriler ile buluşuyor. Avrupa’ya geleceği bildirilen modelin bu pazardaki SUV seven ailelere hitap edeceği belirtildi.

Togg T10X’in ilk kazası ardından Bakan Varank’tan yedek parça açıklaması geldi!

Togg T10X’in ilk kazası ardından Bakan Varank’tan yedek parça açıklaması geldi!

Togg T10X’in ilk kazasını yapması ardından Bakan Varank aracın yedek parça ve servis noktaları ile ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar…

Volkswagen’in bu kararıysa basına sızdırıldı. Bunun ardından marka içinden bazı isimler kısıtlıda olsa bilgi paylaşımı yaptı. Modelin Avrupa’ya Tiguan’ın uzun mesafe aks versiyonlu Allspace modelinin yerini alacağı belirtildi. Yani Tayron; Tiguan’ın üzerinde, Touraeg’in altında bir konumda yer alacak. Geniş aileler tercih edecek gibi görülüyor. VAG grubu ailesinden en yakın rakibi ise Skoda Kodiaq modeli olacak.

Avrupa’ya Çinden gelmeyebilir!

Yeni Tayron ile ilgili bir diğer iddia ise modelin Almanya’da üretilecek olması. Yani Çin’de üretimi yapılan Tayron’lar Çin pazarına sunulurken Almanya’da üretilecek olanlarsa Avrupa pazarında satılacak. Aracın üretiminin Volkswagen ile özdeşleşmiş Wolfsburg’da yapılması bekleniyor. Konuyla alakalı resmi bir açıklama hala gelmedi. İlerleyen günlerde netleşecektir.

Volkswagen Tayron

Volkswagen CEO’su Thomas Schäfer ise Tayron’un Avrupa pazarı için planlanan son içten yanmalı Volkswagen modeli olacağını belirtti. Modelin 2024 yılında bahsi geçen bölgede piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Volkswagen Tayron Türkiye fiyatları ne olacak?

Konuyla ilgili kesin bir bilgi yok. Sadece fiyatlarla ilgili bir tahmin yapmak mümkün. Aracın aynı ailedeki rakibi Skoda Kodiaq Türkiye pazarında satışta olan bir model. Tayron’un fiyatının Kodiaq ile yakın olması muhtemel. İşte Skoda Kodiaq fiyatları:

Škoda KodiaqElite 1.5 TSI ACT 150 PS DSG₺1.299.900
Škoda KodiaqPremium 1.5 TSI ACT 150 PS DSG₺1.394.900
Škoda KodiaqPrestige 1.5 TSI ACT 150 PS DSG₺1.634.900
Škoda KodiaqSportline 1.5 TSI ACT 150 PS DSG₺1.669.900
Škoda KodiaqL&K Crystal 1.5 TSI ACT 150 PS DSG₺1.829.900
Škoda KodiaqSportline 2.0 TDI SCR 200 PS DSG 4×4₺2.499.400
Škoda KodiaqL&K Crystal 2.0 TDI SCR 200 PS DSG 4×4₺2.649.400
Škoda KodiaqRS 2.0 TSI 245 PS DSG 4×4₺2.759.400

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/cinli-volkswagen-tayron-geliyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir