1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Corsair 6500 ve 2500 Serisi Kasalarını Tanıttı

Corsair 6500 ve 2500 Serisi Kasalarını Tanıttı
Corsair 6500 ve 2500 Serisi Kasalarını Tanıttı
0

Corsair, çift bölmeli kasa pazarına yeniden girdiğini duyurarak yeni 6500 ve 2500 serisi kasa modellerini tanıttı. 680X ve 280X kasaların doğrudan hava akışı ve etkileyici performansı üzerine inşa edilen yeni 6500 ve 2500 Serisi, kullanıcılara daha önce görülmemiş seviyede özelleştirme sunuyor.

İster güçlü bir bilgisayar için 6500 serisinin kule düzeyindeki kasasına, ister mikro ATX için 2500 serisinin kompakt kasasına ihtiyacınız olsun, çift bölmeli tasarımları sayesinde yeni Corsair kasalar işinizi oldukça kolaylaştırıyor.

6500 ve 2500 Serisi yeni ters konnektörlü anakartlarla uyumlu geliyor. Bu sayede size daha farklı montaj fırsatları sunuyor.

Corsair 6500d White

Corsair 6500D Airflow ve 2500D Airflow kasalar, üst düzey bileşenlerin hava akışı ihtiyacını karşılamak için tasarlandı. Görsel tasarıma daha fazla öncelik veren kullanıcılar, iki temperli cama sahip 6500X ve 2500X serisi kasalarını tercih edebilirler.

Çift odaya sahip yeni tasarım, montajı zor birçok termal bileşenin doğrudan hava akışı için soğutma ve kablo yönetimine olanak sağlayan farklı bölümlere sahip. 6500D ve 2500D Airflow, üst düzey soğutma esnekliği sayesinde dört ayrı radyatör montaj konumuna sahip. Bu sayede en büyük bileşenler için de oldukça iyi bir soğutma sağlıyor.

corsaircaseonthedesk

Yeni ters konnektöre sahip anakartlar bilgisayar üreticileri için alışılmadık bir yenilik. ASUS BTF ve MSI Project Zero gibi bu anakartlar, anakart yüzeyinin arkasına gizlenmiş bağlantılara sahip. Bu düzen, CORSAIR iCUE LINK ekosistemiyle birleştirildiğinde montaj sürecini önemli ölçüde basitleştiriyor. Bu sayede kasa içerisinde neredeyse kablosuz bir görünüm sağlamak mümkün.

iCUE LINK teknolojisi, fanların ve diğer dahili bileşenlerin birbirine sorunsuz bir şekilde bağlanmasını sağlayarak bunu bir adım daha ileri götürür ve birden fazla kablo ve konektör türüne olan ihtiyacı azaltır.

Resim4

6500 ve 2500 Serisi çok sayıda kullanıcı dostu özelliğe sahip. Corsair’in yeni zahmetsiz tek bükümlü Quikturn fan vidaları, aletsiz çıkarılabilir ön paneller, kumaş çekme tırnakları ve esnek çift yönlü grometler ile her ayrıntı kolaylık sağlamak için tasarlandı.

Bu kasalar ayrıca, alternatif ahşap ve alüminyum paneller, dikey GPU montajları ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli kişiselleştirme seçenekleriyle üreticilerin benzersiz tarzlarını göstermelerine olanak tanıyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir