1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Deprem nedeniyle Mersin ve Adana’da okullar tatil edildi!

Deprem nedeniyle Mersin ve Adana’da okullar tatil edildi!
Deprem nedeniyle Mersin ve Adana’da okullar tatil edildi!
0

Bugün sabah 04.17 sularında meydana gelen KahramanmaraşPazarcık merkezli 7,4 büyüklüğündeki depremle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Depremden etkilenen şehirlerde kapsamlı arama kurtarma çalışmaları yapılırken, bu noktada etkilenen illerde okulların tatil edilip edilmediği merak ediliyor. İşte ayrıntılar!

Mersin ve Adana’da okullar tatil edildi

Bilindiği üzere Türkiye genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul ve Ankara dahil 21 şehirde okullar tatil edildi. Bunun üzerine bugün sabah saatlerinde meydana gelen deprem sonrası kar tatili olmayan iki ilde daha eğitime ara verildi: Mersin ve Adana.

Deprem nedeniyle Mersin ve Adana'da okullar tatil edildi!
Deprem nedeniyle Mersin ve Adana’da okullar tatil edildi!

Mersin Valiliği tarafından yapılan açıklamada,

“Mersin İlimiz genelinde 06.02.2023 Pazartesi günü eğitime (1) gün ara verilmiş, okullar tatil edilmiştir. Ayrıca, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelimiz ile 10 yaş ve daha küçük yaşta çocuk sahibi olan kadın personelimiz idari izinli sayılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Adana Valisi Süleyman Elban,  “İlimizde hissettiğimiz deprem sebebiyle 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumlarımızda eğitime bir gün ara verilmiştir. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

Türkiye güne deprem ile uyandı!

Türkiye güne deprem ile uyandı!

Bu gece 4:17 sularında Kahramanmaraş ve çevresinde hissedilen depremin ardından AFAD ilk açıklamayı yaptı. İşte ayrıntılar!

Depremin hemen ardından AFAD tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

”Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat 2023 tarihinde saat 04.17’de 7,4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir.

Depremin ardından en büyüğü 6,6 büyüklüğünde olmak üzere 17artçı deprem meydana gelmiştir.

Deprem; Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana başta olmak üzere çevre illerde yoğun şekilde hissedilmiştir.

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında depremin seviyesi 4. Seviye olarak ilan edilmiş olup illerimizde ve Başkanlık AFAD merkezinde tüm afet grupları toplanmıştır.

Dışişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde ERCC üzerinden kentsel arama ve kurtarma alanında uluslararası yardım çağrısında bulunulmuştur.

Bölgede koordinasyona destek sağlamak üzere; Kahramanmaraş’a Kayseri Valisi, Hatay’a Mersin Valisi, Gaziantep’e Mardin Valisi, Adıyaman’a Tunceli Valisi, Osmaniye’ye Bingöl Valisi ve Malatya’ya Sivas Valisi görevlendirilmiştir.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından bölgeye yönlendirilen ekipleri taşımak üzere 2 adet uçak görevlendirilmiştir.

Tüm il AFAD Müdürlükleri teyakkuza geçirilmiş olup arama ve kurtarma başta olmak üzere tüm ekipler bölgeye sevk edilmiştir.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Depremokul

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/deprem-nedeniyle-mersin-ve-adanada-okullar-tatil-edildi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir