Devolver Digital, Astroneer Geliştiricisi System Era’yı Satın Aldı
 1. Anasayfa
 2. Haber

Devolver Digital, Astroneer Geliştiricisi System Era’yı Satın Aldı

0

Sandbox bilim kurgu uzay keşif oyunu Astroneer’in geliştiricisi System Era Softworks, bağımsız oyun geliştiricisi Devolver Digital tarafından satın alındı. Satın alma işleminin peşin olarak 22 milyon dolar karşılığında yapıldığını belirtiliyor. Nakit ve hisse senedi olarak 2 milyon dolar ise anlaşmanın kapanışından 12 ay sonra ödenecek. Anlaşma ile aynı zamanda System Era’ya ertelenmiş bedel olarak 10 milyon dolar daha ödenebilir ve yine nakit ile hisse senedi karışımıyla potansiyel kazanç olarak 8 milyon dolara kadar daha fazla ödeme yapılabilir.

Devolver Digital, yaklaşık sekiz yıl önce neredeyse Astroneer’ın yayıncısı haline geleceğini açıkladı. Bunun yerine System Era, oyunu kendisini yayınlamaya karar verdi. Astroneer, 2016 yılında hem PC hem de Xbox için erken erişime açıldı ve Şubat 2019’da 1.0 sürümüne girdi. O tarihten bu yana oyun, PlayStation 4 ve Nintendo Switch platformları için de piyasaya sürüldü. Fieldfisher, bugün oyunun 87 milyon dolar gelir elde ettiğini ve 13 milyon kişi tarafından oynandığını belirtti.

System Era, Astroneer’ı geliştirmeye ve genişletmeye devam edeceğini belirterek Devolver Digital satın almasının Astroneer’ı ve uzun süredir kendileriyle birlikte olan muhteşem topluluğunu desteklemek için daha da büyük bir kapasiteye erişmesine olanak tanıyacağını belirtti.  Oyun için “2024 güncellemeleri için tam bir yol haritası” bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Aynı zamanda System Era ve Devolver, geliştiricinin tamamen yeni bir oyun üzerinde çalıştığını ima ederek bunun “yeni ve heyecan verici bir şey” olduğunu söyledi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir