DJI Mini 3 Pro kutu açılışı sızdırıldı
 1. Anasayfa
 2. Drone

DJI Mini 3 Pro kutu açılışı sızdırıldı

0

Çinli drone üreticisi DJI, uygun fiyatlı drone isteyenlere hitap eden Mini serisini genişletiyor: 10 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen resmi tanıtım öncesinde DJI Mini 3 Pro kutu açılışı sızdırıldı. YouTuber Jasper Ellens, modelin tasarımı ve kontrolcüsü dahil olmak üzere çoğu detayı gözler önüne serdi.

DJI’ın yeni drone’u, yalnızca yatay videoya değil aynı zamanda dikey çekimler yapılmasına da izin veren yepyeni bir tasarıma sahip gimbal ile birlikte geliyor. Bu yönüyle özellikle sosyal medya kullanıcıları için önemli bir albeni kazanan cihazın dikkate değer bir tarafı da: DJI Mini 2 gibi 250 gramdan daha hafif olması.

DJI Mini 3 Pro’nun kutusunda neler var?

Mini 3 Pro bünyesinde barındırdığı sensörleri sayesinde, uçuş esnasında çevresindeki ağaç, duvar gibi yerlere çarpmaktan kaçınabiliyor. Buna ek olarak [email protected] kalitesinde video kaydedebilirken, [email protected] kalitesinde ağır çekim yapabiliyor. Aynı zamanda 4X dijital yakınlaştırma desteği de bulunuyor.

SDNShiftdelete.net

Mini drone’un kutusuna bakıldığında, quadcopter bölümüyle birlikte yeni kontrolcüsü dikkat çekiyor. Kontrolcü, DJI’nin RC Pro cihazıyla önemli benzerlikler taşıyor. Örneğin pilotluk görevleri doğrudan üzerindeki yerleşik ekranla halledilebilecek. Önceki modellerde olduğu gibi akıllı telefona artık gerek kalmayacak.

47 dakikaya kadar havada kalabileceği belirtilen Mini 3 Pro, 250 gramın altında olduğundan ABD’de Federal Havacılık İdaresi’ne kaydettirmeden kullanılabilecek. Türkiye’de asgari sınır 500 gram olarak belirlenmiş durumda. Daha ağır drone’ların Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sisteminde kayıtlı olması gerekiyor.

DJI Mini 3 Pro modelinin 1000 dolar başlangıç fiyatıyla satışa çıkacağı tahmin ediliyor. Yurt dışında 500 dolara satılan DJI Mini 2, ülkemizde ortalama 10 bin TL civarına bulunabiliyor. Mini 3 Pro’nun Türkiye fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

DJI Mini 3 Pro’dan neler bekliyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/dji-mini-3-pro-kutu-acilisi-sizdirildi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir