1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Elon Musk açıkladı! Uygun fiyatlı Tesla geliyor

Elon Musk açıkladı! Uygun fiyatlı Tesla geliyor
Elon Musk açıkladı! Uygun fiyatlı Tesla geliyor
0

Elektrikli araba endüstrisi hızla büyüyor olmasına rağmen tüm dünyada artan enflasyon, fiyatların da zamlanmasına yol açtı. Tesla CEO’su Elon Musk ise elektrikli otomobil fiyatlarının yarı yarıya azalabileceğini belirterek yeni bir Model 3 / Y teknolojisinden bahsetti.

Tesla, yeni nesil elektrikli otomobil platformu geliştiriyor

Tesla’nın elektrikli otomobil fiyatları, Elon Musk’ın uzun yıllardır tartıştığı bir konu. Daha önce birçok defa maliyetleri düşüremedikleri için fiyatları da ucuzlatamadıklarını belirten Tesla CEO’su, şirketin “daha ucuz elektrikli otomobil” üzerinde çalışmadığını açıklamıştı. Tesla bu kararından vazgeçmiş olabilir.

Tesla, araçlarından ultrasonik sensörleri kaldırıyor

Geçtiğimiz günlerde yatırımcılar ile bir toplantı düzenleyen Elon Musk, Model 3 ve Y platformunun maliyetinin yaklaşık yarısı kadar olacak yeni nesil bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını söyledi. Yeni nesil platformun daha uygun maliyetli ve dolayısıyla daha ucuz bir etikete sahip olacağını doğruladı.

Tesla Semi geliyor: Üçüncü çeyrek mali raporu açıklandı

Tesla Semi geliyor: Üçüncü çeyrek mali raporu açıklandı

Mali sorunlar ile gündeme gelen Tesla, üçüncü çeyrek raporunu paylaştı. Şirket, Semi modelinin ilk teslimatını bu yıl gerçekleştirecek.

“Bu noktada Cybertrucks ve Semi için mühendislikle işimiz bitti. Dolayısıyla, üzerinde çalıştığımız şey, muhtemelen 3 ve Y platformunun maliyetinin yaklaşık yarısı olacak yeni nesil araç. Açık olmak gerekirse, daha uygun fiyatlı olacak” ifadelerini kullandı.

Tesla CEO’su daha önceki bir röportajda 25 bin dolarlık bir Tesla modeli üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Son açıklamasında fiyat aralığı vermedi, fakat 25 bin ila 35 bin dolar arasında bir araç platformu geliştiriliyor olabilir.

tesla supercharger elektrikli otomobil 4

Elon Musk, “S, X, 3, Y, Cybertruck ve Semi’den öğrendiğimiz her şeyi bu platforma yerleştireceğiz. Ama fiyat ve maliyet olarak 2’ye 1 hedefindeyiz. Yüzde 50 maliyet rakamına tekrar ulaşmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Model 3’ün ABD’de 47 bin dolardan başlayan fiyatlar ile sunulduğunu hatırlatalım.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/elon-musk-acikladi-uygun-fiyatli-tesla-geliyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
img-data-perfmatters-preload-srchttpsshiftdeletenetwp-contentthemesshiftdeleteassetsimglogo-2xpng-width147-height52-altshiftdeletenet-27558

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir