Elon Musk profil resmini değiştirdi, ApeCoin fırladı
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elon Musk profil resmini değiştirdi, ApeCoin fırladı

0

Son dönemde Twitter platformu üzerindeki etkileri ile konuşulan bir isim haline gelen Elon Musk, 1 yıl önceki günlerine geri döndü. Profil fotoğrafını Bitcoin / Dogecoin ile değiştirdiğinde dahi kripto para borsalarında etki yaratan Tesla CEO’su bu kez odağını ApeCoin’e çevirdi.

Elon Musk, Twitter hesabının profil fotoğrafını Bored Ape NFT koleksiyonundan oluşan bir NFT ile değiştirdi. Fotoğraf birden fazla Bored Ape NFT’sinden oluşurken, Ape 5809 görseli kolajın tam ortasında gözüküyor. Musk’ın bu hareketinin hemen ardından son günlerin popüler altcoini ApeCoin değeri de yükseldi.

ApeCoin değeri bir saatte yüzde 16 arttı

Şaşırtıcı hamlelerine bir yenisini ekleyen Elon Musk, Twitter profil resmini Bored Ape NFT’si ile değiştirdikten sonra ApeCoin (APE) değeri bir saat içinde yüzde 16 arttı. Buna ek olarak “Bilmiyorum. Takas edilebilir gibi gözüküyor” şeklinde bir paylaşım yapan Musk, ApeCoin’in aniden yükselmesini sağladı.

elon musk apecoin

Popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) ekosistemindeki topluluk kararları ve diğer hizmetleri oylamak için kullanılan APE, bu sabah 14.40 dolar seviyesindeyken değişiklik sonrası 17.60 dolara yükseldi. Kısa bir süre içindeyse 15.90 dolara gerileyen token, haberin yazıldığı tarihte 15.86 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Elon Musk geçen yıl Bitcoin ve Dogecoin hakkında yaptığı sansasyonel açıklamalarıyla kripto para borsalarında dengeleri bozuyordu. Paylaşımlarının yasal zeminde bir suç teşkil edip etmediği tartışmaları devam ederken, Musk şimdi tamamen Twitter’a yönelmiş durumda.

Twitter’ın yüzde 9,2’lik hissesine ortak olarak en büyük hissedarlarından biri olan ve geçtiğimiz günlerde 44 milyar dolar karşılığı şirketi satın alan Musk, Twitter’da yapacağı yenilikleri de sıraladı. Daha özgür bir platform hedeflediğini belirten Tesla CEO’su, son olarak uygulamanın bireysel kullanıcılar için ücretsiz kalacağını ancak hükümetler ve şirketler için ücretli olabileceğini açıkladı.

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/elon-musk-apecoin

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir