Elon Musk’tan gündemi sarsacak ‘siyasi saldırı’ açıklaması
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elon Musk’tan gündemi sarsacak ‘siyasi saldırı’ açıklaması

0

Son zamanlarda Twitter satın alımıyla gündemde olan Elon Musk’tan yine ilginç açıklamalar geldi. Siyasetçilerle arası iyi olmayan milyarder isim, bir kez daha siyasetçilere değindi. Daha önce ABD politikasını ve ABD Başkanı Biden’ı eleştiren Tesla CEO’su, şimdi de siyasi saldırı yaşayacağını iddia etti.

Elon Musk siyasi saldırılara dikkat çekti: Önümüzdeki aylarda artacak

Platformdaki sahte hesapları gerekçe göstererek Twitter’ı satın alma planını durduran Tesla CEO’su, kendisine yönelik siyasi saldırıların önümüzdeki aylarda büyük ölçüde artacağına inanıyor. Halihazırda ABD’li politikacılarla arası iyi olmayan Musk, son açıklamasıyla tartışmanın fitilini ateşlemiş oldu.  

Elon Musk paylaştığı tweetler ile sosyal medyanın gündemini belirlemeye devam ediyor. Dünyanın en zengin insanı tarafından paylaşılan son açıklamada, “Bana yönelik siyasi saldırılar önümüzdeki aylarda çarpıcı biçimde artacak” denildi.

Tesla CEO’sunun birçok defa ABD’li siyasetçileri hedef aldığını biliyoruz. Hatta ABD Başkanı tarafından onaylanan son milyarder vergisine karşılık olarak Musk, 2021 yılında 11 milyar dolar vergi ödediğini ve “ABD tarihi için vergi rekoru kırdığını” söyledi.

Milyarder isim ayrıca geçtiğimiz gün paylaştığı başka bir tweette Joe Biden’ı eleştirmişti. “Biden’ın hatası, ülkeyi dönüştürmek için seçildiğini düşünmesi ama aslında herkes daha az drama istiyordu” açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Tüm bu siyasi krizlere ek olarak Elon Musk’ın Twitter’daki spam hesaplarla uğraştığını da göz ardı etmemek lazım. Twitter CEO’su ile yaptığı konuşmanın neticeye bağlanmadığını ve yalan söylemeye devam ettiklerini belirtti. Ayrıca Twitter’dan yaptığı ankette şirketle dalga geçti.

Elon Musk, platformun sahte ve spam hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden daha azına tekabül ettiğini açıklamasının ardından satın alma işlemlerini durdurdu. Tesla CEO’su, 100 takipçiden oluşan rastgele bir test yapacağını ifade etti.

Peki siz Elon Musk’ın siyasi saldırı iddiası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

https://shiftdelete.net/elon-musk-siyasi-saldiri-aciklamasi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir