Elon Musk, Twitter’ı halka ile paylaşmak istiyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elon Musk, Twitter’ı halka ile paylaşmak istiyor!

0

Tesla CEO’su Elon Musk, 44 milyar dolara sosyal medya devi Twitter’ı satın alma girişimine başladı. Uzun süredir gündemden düşmeyen iş insanı ve sosyal platform için yeni bir iddia daha ortaya çıktı. Wall Street Journal’a göre Elon Musk, üç yıl içerisinde Twitter ‘ı halka arz etmek istiyor.

Ünlü CEO, sosyal medya devini satın aldıktan sonra pek çok yenilik yapacağını duyurdu. İş insanı, platformda sahte hesapların temizleneceği ve kimlik doğrulama sistemi istediğini açıklamıştı. Bunun ardından pek çok kişi hesaplarını kapatarak platformdan ayrılmaya başladı. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Elon Musk, Twitter’ı kârlı hale getirmek istiyor!

Ünlü iş insanı Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ı daha kârlı hale getirme planları için yatırımcılarla toplantı yaptı. İş insanı ayrıca Twitter’ı satın alırken fon sağlamak istediği 44 milyar dolar için de yatırımcılarla görüşüyordu. Fakat görüşmelerden sonra konuyla ilgili bir açıklama henüz gelmedi.

Wall Streer Journal’ın ortaya çıkan haberine göre Elon Musk, yatırımcılara şirket için halka arz etmek yoluyla para kazanabileceklerini söyledi. Tam zamanı belli olmasa da Twitter ‘ı halka arz etmek için satın alma işlemlerinin tamamlanmasından sonra çalışmalara başlanacak. Fakat bir şirketi halka arz etme işlemleri uzun zaman alıyor.

Elon Musk’ın bu tarz konularda oldukça yavaş olduğu söyleniyor. Fakat konu Twitter olduğu için bu konuda iş insanının daha dakik hareket etme ihtimali de var. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma işlemleri ise Ekim ayına kadar sürecek.

Twitter aslında zaten halka açılmış bir şirket konumundaydı. Fakat Elon Musk’ın satın alma girişiminden sonra tüm dengeler değişti. Firma, satın alma işlemlerinin tamamlanmasından sonra tamamen Elon Musk’a ait olacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Elon Musk’ın Twitter’ı halka açması durumunda hisse satın alır mısınız? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/elon-musk-twitter-halka-arz-etmek-istiyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir