Elon Musk, twitter için Tesla’dan vezgeçiyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elon Musk, twitter için Tesla’dan vezgeçiyor!

0

Elon Musk’ın twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın alması tüm dünyada konuşulmaya devam ediyor. Dünyanın en zengin insanı olarak öne çıkan Tesla CEO’su, bu satın alma işlemi için elindeki diğer hisselerden vazgeçmek zorunda kalmış gibi görünüyor. Elon Musk, 44 milyar dolarlık satın alma bedelini karşılamak adına önemli miktarda Tesla hissesini elinden çıkarmış durumda.

Elon Musk, 4 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı!

Elon Musk, elinde bulundurduğu Tesla hisselerinin yaklaşık 4 milyar dolarlık bölümünün satışını gerçekleştirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun paylaştığı belgeler Elon Musk’ın Salı ve Çarşamba günleri toplam 4.4 milyon Tesla hissesi sattığını orta koydu.

Bu satış ile Musk’ın twitter’ı satın almak için finansman yarattığı ifade edilirken, CEO’dan net bir açıklama gelmedi. Musk, Tesla hisselerini sattığına yönelik çıkan haberlere ise “Bugünden sonra başka TSLA satışı planlamıyorum”cevabını verdi.

Musk, 44 milyar dolarlık anlaşmanın finansmanına yardımcı olmak için 21 milyar dolarlık varlığından feragat edebileceğini belirtmişti. Bu açıklamanın ardından yatırımcılar, finansman için Musk’ın Tesla hisselerini satması gerekebileceğinden endişe ediyordu.

Elon Musk son olarak Kasım ve Aralık aylarında 16.4 milyar dolar değerinde hisse senedi satışı yapmıştı. Dün gece açıklanan yeni satış haberinin ardından Tesla hisseleri yüzde 2.6 oranında bir düşüş yaşadı. Tesla hisseleri Elon Musk’ın twitter’ı alma iddialarından bu yana ise toplamda yüzde 20’lik bir değer kaybı yaşamış durumda.

Peki siz Elon Musk’ın daha fazla Tesla hissesini elden çıkarması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/elon-musk-twitter-icin-tesladan-vezgeciyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir