Elon Musk düğmeye bastı: Twitter’ın güvenliği artacak
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elon Musk düğmeye bastı: Twitter’ın güvenliği artacak

0

Twitter, geçtiğimiz yıllarda uçtan uca şifreli mesajlaşma özelliğini test etmiş, ancak bu özelliği kullanıcılara sunmamıştı. Elon Musk, Twitter’ın Signal benzeri uçtan uca şifreleme özelliğine sahip olması gerektiğini duyurdu.

Elon Musk, satın alma sürecinde Twitter ile ilgili düşüncelerini açıklamaya başladı. Sosyal medya platformunun güvenliğinin yüksek olması gerektiğini belirten Musk, satın alım gerçekleştirdiğinde bazı değişiklikler yapacak. Hisse başına 54.20 dolar ödemeyi kabul eden Musk, şirketi toplam 43.4 milyar dolar fiyatlandırma ile satın alacak. Yapılan anlaşma neticesinde, Twitter’ın belirli koşullar altında cayma bedeli olarak 1 milyar dolar ödeyeceği de yer alıyor.

Elon Musk: “Twitter mesajlara uçtan uca şifreleme şart.”

Geçtiğimiz günlerde bot hesaplar ile ilgili açıklama yapan Musk, “Twitter’ın daha sağlıklı bir platform olması için bot hesaplar ile mücadele edilmesi gerekiyor.” ifadelerine yer verdi. Twitter’da köklü bir değişim sürecine girmeyi düşünen Musk, düşüncelerini paylaşmaya devam ediyor.

Elon Musk, Twitter mesajlar özelliğine uçtan uca şifrelemeyi getirecek

Mesajlaşma özelliğinin güvenli olması gerektiğinin altını çizen Musk, “Twitter mesajlaşma özelliğinin Signal benzeri uçtan uca şifrelemeye sahip olması gerekiyor. Bu sayede kimse sizi gözetleyemez ve hackleyemez.” dedi.

Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra reklamları kaldırılacağı iddia edildi. İngiltere merkezli reklam şirketi WPP’nin CEO’su Mark Reid, “44 milyar dolar harcayarak satın alınacak bir platformun en önemli gelir modeli bu şekilde sonlandırılmamalı. Elon Musk’ın böyle bir hamle yapmayacağını düşünüyoruz. Aksi takdirde Twitter’ın yayın hayatına devam etmesi pek mümkün değil.” dedi.

https://shiftdelete.net/elon-musk-twitter-in-guvenligini-artacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir