Elon Musk, Twitter’ın bu özelliğinden şikayetçi oldu
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elon Musk, Twitter’ın bu özelliğinden şikayetçi oldu

0

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında yapılacaklar listesi oldukça kabarık görünüyor. Daha önce platformun birçok özelliğinden şikayet eden Musk, şimdi de diğer kullanıcılara hak verdi. Musk’a göre kronolojik tweet sıralama daha iyi.

SpaceX, Tesla ve The Boring Company gibi şirketlerin ardından sosyal medya dünyasına yönelen Elon Musk, 44 milyar dolarlık anlaşmayla Twitter’ı devralmaya çok yakın. Geçtiğimiz gün paylaştığı tweet’te ise 92 milyon takipçisine “kronolojik tweet’lerin algoritmanın önerdiğinden çok daha iyi olduğunu” söyledi.

Elon Musk tweet’leri kronolojik olarak görmek istiyor

Bir süredir Twitter kullanıcılarının da dert yandığı algoritmaya göre tweet sıralama özelliği nihayet kaldırılıyor olabilir. Musk, Twitter’ın algoritmasının tweet’leri seçerek sıralaması yerine, son paylaşılan tweet’lerin en üstte görünmesinin daha doğru olacağına inanıyor.

Elon Musk’ın şikayetçi olduğu algoritma tabanlı tweet sıralama özelliğinin değiştirilebildiğini belirtmek gerekiyor. Ana sayfadaki tweetleri kronolojik olarak görmek isteyen kullanıcılar, sağ üstte yer alan yıldız sembolüne dokunarak kronolojik sıralamaya geçiş yapabilir.

Elon Musk’ın bu yorumuna Twitter kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey cevap verdi. Dorsey hem kronolojik hem de algoritma tabanlı tweet sıralamanın avantajları olduğuna dikkat çekti. Dorsey’e göre algoritma, “kaydırma sırasında kaçıracağınız tweet’leri ortaya çıkarma” konusunda oldukça başarılı.

Ancak Twitter kurucusu, kronolojik tweet akışının da bazı durumlarda işe yarayacağını söyledi. Canlı ve son dakika etkinlikleri için son tweet’leri görüntülemenin en iyisi olduğunu belirten Dorsey, seçim yapmanın en önemli şey olduğunu söyledi.

Twitter aslında bir süre boyunca kronolojik sıralamayı kaldırmış ve sadece algoritmanın önerdiği ana sayfayı kullanıma sunmuştu. Fakat kullanıcıların tepkileri sonrasında geri adım atan platform, en son tweet akışını geri yüklemeyi kabul etti.

Peki siz Elon Musk tarafından dile getirilen kronolojik tweet akışı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/elon-musk-twitter-ozelliginden-sikayetci

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir