Elon Musk, Twitter reklamlarını kaldıracak mı?
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elon Musk, Twitter reklamlarını kaldıracak mı?

0

Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının üzerinden çok geçmeden, şirketin geleceğine ilişkin beklentiler peş peşe gelmeye başladı. Musk, Twitter’ın ekonomik getirisini umursamadığını ve maksimum düzeyde güvenilir bir platformu daha çok önemsediğini söylemişti.

Bu bağlamda İngiltere merkezli reklamcılık ve halkla ilişkiler şirketi WPP’nin CEO’su Mark Reid önemli bir açıklama yaptı. Elon Musk’ın Twitter’ın reklama olan bağımlılığını azaltma planlarıyla ilgili konuşan Mark Reid, reklamların kaldırılması durumunda bunun şirkete büyük zarar getireceğini belirterk bir öngörüsünü paylaştı.

“Elon Musk, Twitter reklamlarını durdurmaz”

Elon Musk’tan sonra Twitter’ın çok daha güçlü bir ürün olacağından şüphe duymadığını söyleyen WPP CEO’su Mark Reid, “Musk’un sahte botlar, algoritmaları geliştirme ve müşteri deneyimini iyileştirme konusundaki fikirlerinin çoğu, platform, kullanıcılar ve müşterilerimiz için önem ifade ediyor. Hepsi harika.” dedi.

Mark Reid, Twitter platformunun reklamlardan tamamen arındırılma ihtimalini de değerlendirdi. Elon Musk’ın reklam gelirlerinin keseceğini düşünmediğini ifade eden Reid, “Sırf gelir akışını durdurmak için 44 milyar verip bir şirket satın almak isteyeceğini sanmıyorum” şeklinde konuştu.

Elon Musk, Twitter yönetim kurulu ile anlaşması tamamlanmadan önceki bir açıklamasında, satın alma işleminden kâr elde etmeyi beklemediğini söylemişti. Musk, 14 Nisan’daki bir röportajında da Twitter’a olan ilgisinin tamamen iyi niyetli olduğunu “Para kazanmanın yolu bu değil. Ekonomi umrumda değil” sözleriyle açıkladı.

Musk, Truth Social açıklamasıyla şaşırttı

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter’dan kalıcı olarak yasaklandıktan sonra kurduğu sosyal medya platformu Truth Social, Şubat ayında kullanıma açıldı. Platform 500 bin kullanıcı sayısı ile beklentilerin altında kalırken; Elon Musk, bugün paylaştığı bir tweette Truth Social’ın, Twitter’ı geride bıraktığını duyurdu.

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/elon-musk-twitter-reklamlarini-kaldiracak-mi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir