Siyasilerden mektup: Elon Musk’ı tartışmaya davet ediyorlar!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Siyasilerden mektup: Elon Musk’ı tartışmaya davet ediyorlar!

0

Ünlü iş insanı Elon Musk, sosyal medya devi Twitter ‘ı 44 milyar dolara satın alma girişiminde bulundu. Satın alma işlemleri henüz devam ederken Elon Musk, platformdaki birçok değişikliğin sinyalini şimdiden verdi.

Ünlü CEO, Twitter’a kent meydanı benzetmesi yapıyordu bu yüzden platformun daha özgür ve demokratik bir alan olmasını istiyor. Fakat İngiltere’den bazı siyasiler bu durumun ileride Twitter için sorun yaratacağından Elon Musk ‘a davet için bir mektup yazdı. Peki, İngiltere milletvekilleri Elon Musk’a neler söyledi? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Siyasiler, kimlik doğrulama sistemini duymak istiyor!

İngiltere milletvekillerinin Twitter için Elon Musk ‘a yazdığı mektup içinde fazla özgürlüğün hak ihlali getireceğinden endişe ettikleri için kimlik doğrulama sisteminin olması gerektiğini yazdılar. Milletvekilleri, Twitter ‘da konuşma özgürlüğü ve sansür arasındaki dengeyle birlikte Elon Musk ‘ın bu konu hakkında ne yapacağını tartışmak istiyor.

Elon Musk daha önce doğrulanmış ve yüksek profilli hesapların tweetlerinin gömülmesi durumunda ücret alınabileceğinden bahsetmişti. Ayrıca ek olarak Twitter Blue kısmında ödeme yapan kişiler için de yenilikler geleceğinin sinyalini vermişti.

Elon Musk, iş başarılarının yanında ayrıca ek olarak özgürlüğe önem vermesiyle de tanınıyor. Ünlü iş insanı daha önce kendini özgür konuşma mutlakiyetçisi olarak ilan etmişti.

Milletvekillerinin mektubu, Elon Musk ile bu konuyu sadece tartışmak istiyorlar. Yani mektup, yalnızca küçük bir davet niteliği taşıyor bu yüzden iş insanının katılma zorunluluğu gibi bir durum ortada yok. İş insanının aldıktan sonra Twitter’ın özgürlük konusunda nasıl bir yere varacağı şimdiden oldukça merak ediliyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın satın almasından sonra Twitter özgürlük bakımından hangi noktada olacak? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/elon-musk-twitter-siyasiler-mektup

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir