Ukrayna’da Starlink detayı: Elon Musk, savaşı yönlendirmede büyük rol oynuyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Ukrayna’da Starlink detayı: Elon Musk, savaşı yönlendirmede büyük rol oynuyor!

0

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Federov, Elon Musk’a savaşta destek olması için Twitter hesabından yardım çağrısı yapmıştı. Rusya işgaline karşı olmasıyla bilinen Elon Musk, bu çağrıya kulak vererek Ukrayna’ya 5.000 adetten fazla Starlink uydu takımyıldızı gönderdi.

Starlink, internet erişimini uydudan sağladığı için Rusya ya da başka bir yer kesemiyor. Starlink uydu interneti, beş haftanın ardından pek çok kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Federov, yine Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Starlink kullanım verilerini açıkladı. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Starlink interneti, Ukrayna’da günlük 150.000 kullanıcıya ulaşıyor!

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Federov, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Starlink uydu internetinin kullanım verilerini açıkladı. Mykhailo Federov, internetin günlük ortalama olarak 150.000 kullanıcıya ulaştığını bildirdi. Aynı zamanda ek olarak Ukrayna altyapısı ve tahrip edilen bölgelerin geri kazanılmasında da önemli bir destek sağladığını dile getirdi.

Mykhailo Federov, paylaşımının en sonuna da “Ukrayna ne olursa olsun bağlantıda kalacak.” yazdı. Starlink interneti, ülkeye erişim sağlamak dışında ek olarak Ukrayna askerlerine de destek oluyor. İnsansız hava araçlarını kontrol eden Ukrayna askerleri, Rus işgalcileri takip ediyor. Kara Kuvvetleri’nin havadan keşif ve drone birimi, Starlink sayesinde Rus askerlerini etkisiz hale getiriyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizcee Elon Musk’ın internet desteği, Rusya- Ukrayna savaşının kaderini belirliyor mu? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/elon-musk-ukrayna-starlink-destek

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir