Elon Musk’tan Jeff Bezos’a: büyük isimlerin servetleri eriyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elon Musk’tan Jeff Bezos’a: büyük isimlerin servetleri eriyor!

0

Dünyanın en zengileri denilince akla Elon Musk, Jeff Bezos ve Bill Gates gibi isimler akla geliyor. Öyle ki bu isimler artık birer fenomen haline geldi. Ancak bu senenin başından itibaren süren piyasadaki dalgalanmalar, birçok zenginin büyük paralar kaybetmesine neden oldu.

Elon Musk 46.4 milyar dolar, Bezos ise 53.2 milyar dolar küçüldü

Ünlü zenginler, piyasalarda yaşanan küçük çaplı dalgalanmalardan olumsuz etkileniyor. Son dönemde dünyanın en zengin adamı Elon Musk, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ve Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’in toplam 115 milyar dolarlık bir kayıpla karşı karşıya kaldı.

Jeff Bezos 53.2 milyar dolar ile en büyük küçülmeyi gören isim oldu. Amazon’un kurucusu bu küçülmeyle birlikte 139 milyar dolar değere düştü. Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates de 15.1 milyar dolarlık bir düşüş yaşadı. Gates’in 123 milyar dolara inmesindeki en büyük etkenlerden birisi olarak aşı konusunda oluşan olumsuz imajı gösteriliyor.

Öte yandan dünyanın en zengin insanı unvanını elinde tutan Elon Musk, 46.4 milyar dolar değerinde bir küçülme yaşadı. Bu değer kaybına rağmen listedeki ilk sırasını kaptırmayan Musk’ın kişisel serveti 224 milyar dolara geriledi.

Elon Musk, hiç kuşkusuz son dönemde diğer isimlerden daha popüler hale geldi. Twitter’ı satın alma girişimiyle gündemden düşmeyen ünlü ismin değeri son aylarda iniş ve çıkışlara sahne oluyor. 44 milyar dolara Twitter’ı alacağını duyuran ancak bazı sorunlar nedeniyle bu işlemi askıda tutan Musk, bazı kesimler tarafından eleştirilerin odanda yer alıyor.

https://shiftdelete.net/elon-musktan-jeff-bezos-servetleri-eriyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir