2022’nin ilk çeyreğinde en çok para kazanan mobil oyunlar belli oldu!
 1. Anasayfa
 2. Haber

2022’nin ilk çeyreğinde en çok para kazanan mobil oyunlar belli oldu!

0

Dijitalleşme sürecinin son derece hızlandığı 2022’de akıllı telefonların görevleri arttı. Günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri konumundaki akıllı kutular; mobil oyun pazarının büyümesinde rol sahibi oldu. Böylelikle uzun yıllardır PC ve konsollarda oynadığımız yapımlar, cebimizdeki akıllı telefonlara taşınmaya başladı. Peki sektör karnesinin açıklandığı bu süreçte en çok para kazanan mobil oyunlar hangileri oldu?

İşte 2022’nin ilk çeyreğinde en çok para kazanan mobil oyunlar

Mobil sektörün güçlü analiz araçlarından Sensor Tower, 2022’nin ilk çeyreğinde en çok para kazanan mobil oyunları duyurdu. Buna göre Genshin Impact, bu yılın ilk döneminde elde ettiği 567 milyon dolarlık gelirle listenin zirvesinde yer aldı.

en çok para kazanan mobil oyun

miHoYo tarafından geliştirilen aksiyon rol yapma Genshin Impact, 28 Eylül 2020‘de çıkış yaptı. Oyun, gelir anlamında bugüne dek başarılı işlere imza attı. Zira ilk yılını 2 milyar dolar hasılatla kapatan ve an itibariyle 3 milyar doları bulunan yapım, ortalama altı ayda bir 1 milyar dolarlık gelirle bu konuda tüm zamanların en başarılı mobil oyunlarından biri haline geldi.

Genshin Impact’ın ardından listenin ikinci sırasında 2021’in sonlarında çıkışını gerçekleştiren Lineage W karşımıza çıkıyor. Aynı dönemde 272 milyon dolarlık gelir elde eden yapımı, Uma Musume Pretty Derby, Monster Strike ve Rise of Kingdoms oyunları takip ediyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Mobil sektörde en çok oynadığınız yapım hangisi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

https://shiftdelete.net/en-cok-para-kazanan-mobil-oyun

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir