En çok tavsiye edilen akıllı telefon üreticisi belli oldu!
 1. Anasayfa
 2. Akıllı Telefon

En çok tavsiye edilen akıllı telefon üreticisi belli oldu!

0

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan vivo, ülkemizdeki popülaritesini artırmaya devam ediyor. Son olarak bağımsız araştırma şirketi IPSOS‘un hazırladığı bir rapor, bu artışın ne seviyede olduğunu ortaya çıkardı. İşte ayrıntılar…

Türkiye’de en çok tercih edilen akıllı telefon markası vivo oldu

IPSOS tarafından yapılan araştırma dolayısıyla yaşları 16 ila 50 arasında değişen 1301 kişiye en çok tavsiye ettikleri akıllı telefon markası soruldu. Katılımcıların yüzde 72’si Çinli teknoloji devi vivo’yu tercih ettiklerini söyledi. Bu durum, ülkemizde nispeten yeni olan marka için oldukça büyük bir başarı.

Üstelik satış rakamlarını da her geçen gün artıran vivo’nun ülkemizdeki tek faaliyeti ürün satışı değil. Şirket, 2021 yılındaki Covid-19 pandemisine rağmen ülkemizde bir fabrika açtı. Burada vivo, sevilen arayüzü Funtouch OS ile uyum içinde çalışan Y serisi telefonlar üretiyor.

Bu üretimin de Türkiye’de en çok tercih edilen akıllı telefon markası olması konusunda katkı sağladığı tahmin ediliyor. Bir diğer dikkat çeken unsur da fiyat / performans konusunda sağladığı denge. Özellikle V serisiyle ülkemizdeki tüketicilerin beğenisini kazan şirket, bu sayede popülerliğini pekiştiriyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizin en sevdiğiniz ve satın alırken öncelik verdiğiniz akıllı telefon markası hangisi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/en-cok-tavsiye-edilen-akilli-telefon-ureticisi-belli-oldu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir