1. Anasayfa
 2. Güvenlik
Trendlerdeki Yazı

En iyi ücretsiz VPN programları – 2023

En iyi ücretsiz VPN programları – 2023
En iyi ücretsiz VPN programları – 2023
0

Sanal Özel Ağ (VPN), şifreli bir bağlantı aracılığıyla internette anonim olarak gezinmenizi mümkün kılar. Ancak çoğu VPN uygulaması, ağlarını kullanmak için kullanıcılarından aylık ücret ister. Peki 2023 yılı için en iyi ücretsiz VPN programları nelerdir?

Ücretsiz VPN uygulamaları (Android, iOS, Windows ve Mac)

VPN’ler, kullanıcıların özel ağlara bağlanmasına izin veren bir teknolojidir. Engellenen veya sansürlenen web sitelerine ve hizmetlere erişmek için tercih edilir. Ayrıca internette anonim olarak gezinmeye izin verir. Fakat en popüler VPN uygulamaları belirli bir ücret karşılığında sunulur.

ücretsiz vpn nasıl kullanılır

Ücretsiz VPN seçerken dikkat etmeniz gereken ilk kriter, doğrudan veya dolaylı yoldan abonelik maliyetlerinin olmamasıdır. Ayrıca VPN’lerin müşteri verilerini üçüncü taraflara satmaması da önemlidir. Listemizde en iyi ücretsiz VPN uygulamaları şu şekilde sıralandı:

 • Hapi VPN
 • Proton VPN
 • PrivadoVPN 
 • Windscribe 
 • TunnelBear 
 • Atlas VPN

Microsoft Edge’e VPN geliyor: Ancak sınırsız değil!

Microsoft Edge’e VPN geliyor: Ancak sınırsız değil!

Microsoft, Edge tarayıcısına yerleşik VPN getireceğini duyurdu. Özellik ücretsiz ancak aylık bir sınırı olacak.

Hapi VPN

Yerli bir uygulama olan Hapi VPN, özellikle de güvenlik endilerimizin her geçen gün arttığı bu günlerde oldukça yararlı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama Google Play Store ve App Store üzerinden mobil cihazlarda kullanılabiliyor. En dikkat çeken özelliği ise ücretsiz sürümünde kullanım ya da hız sınırının olmaması.

Hapi VPN

Proton VPN

Proton VPN’in ücretsiz sürümünde veri veya hız sınırı yok. Diğer ücretsiz VPN hizmetleriyle karşılaştırıldığında bu önemli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Proton VPN’in bir diğer artısı ise tüm platformlarda bulunması oldu. Uygulamayı Mac, Windows, Android, iOS ve Linux’ta kullanabilirsiniz.

Proton VPN ağlarında hız sınırı olmamasına rağmen, bağlantı hızı zaman zaman oldukça yavaşlayabilir. Sadece üç adet sunucu konumu olduğu için kullanıcı sayısına bağlı olarak bağlantı hızında düşüşler yaşanabilir.

Ücretsiz VPN uygulamaları

PrivadoVPN 

Gizliliğinizi korumayı vaat eden PrivadoVPN; Windows, Mac, iOS ve Android’de bulunuyor. Hizmet, aylık 10 GB veri limiti dahilinde kaldığınız sürece sınırsız hız sunar. Aylık veri hakkınızı kullandıktan sonra da uygulamayı kullanabilirsiniz, ancak tek bir sunucu bağlantı noktası ve 1 Mbit hızla sınırlı olduğunuzu hatırlatalım.

Dokuz farklı ülkede 13 sunucuya sahip olan PrivadoVPN; Netflix, Disney+ gibi yayın hizmetlerinde sorunsuz bir deneyim yaşatıyor. Hızlı ve kullanımı kolay olan bu uygulamayı anonim olarak gezinmek için tercih edebilirsiniz.

Ücretsiz VPN uygulamaları - PrivadoVPN

Windscribe 

Üst düzey güvenlik önlemlerine sahip olan Windscribe, son yılların dikkat çeken VPN uygulamalarından biri olmayı başardı. Windscribe, ücretsiz paketi için dünya çapında farklı ülkelere yayılmış 11 sunucuya yer veriyor.

Windscribe’ın aylık 2 GB veri limiti bulunuyor. Ancak e-posta adresi ile giriş yapar ve doğrularsanız ayda 10 GB’a kadar kullanabilirsiniz. Aylık fazladan 5 GB veri almak için Windsribe hakkında Twitter’dan paylaşım yapabilirsiniz.

ucretsiz vpn nasil kullanilir 2

TunnelBear 

Ücretsiz VPN arayan kullanıcıların yıllardır kullandığı popüler seçeneklerden biri de TunnelBear’dir. Kolay bir arayüze sahip olan hizmet, hem tarayıcı eklentisi olarak hem de uygulama üzerinden kullanılabilir.

TunnelBear’ın ücretsiz sürümü hız sınırına sahip değildir ve ücretsiz seçeneğinde 20’den fazla sunucuya yer verir. Fakat ayda yalnızca 500 MB gibi oldukça düşük bir veri kısıtlaması sahip ve bu, çoğu kullanıcının günlük internet tüketimi için yeterli değil.

Ücretsiz VPN uygulamaları - TunnelBear

Atlas VPN

Windows, Android, MacOS ve iOS için kullanılabilir olan Atlas VPN, ücretsiz seçeneğinde avantajlı özelliklere sahip. 3 farklı ülkede sunucu ağına sahip olan hizmet, aylık 10 GB veri kullanmanıza izin verir. Atlas VPN’nin ücretsiz sunucuları P2P etkinliğini destekler. Hizmetin güvenlik ve günlük kaydı uygulamaları, dosya paylaşırken anonim kalmanızı sağlar.

Peki, siz ücretsiz VPN programları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

ücretsiz vpnVPNvpn hizmetlerivpn kullanmaVPN Nedir

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/en-iyi-ucretsiz-vpn-programlari-2023

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir