Facebook 2022’de tekrar ayağa kalktı: İşte rekor büyüme sonuçları!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Facebook 2022’de tekrar ayağa kalktı: İşte rekor büyüme sonuçları!

0

Geçtiğimiz yılın son çeyreği şüphesiz ki hem Facebook hem de çatı şirketi Meta için oldukça zorlayıcı oldu. Hatta şirket, uzun bir aradan sonra ilk kez bu kadar kötü bir kazanç ve büyüme raporuyla yatırımcıların karşısına çıktı. Fakat 2022 ile birlikte işler yoluna girmeye başlamış gibi gözüküyor. Zira Facebook 9 yılın rekor büyüme sonuçlarını elde etti.

Mark’ın yüzü güldü: Facebook rekor büyüme ile gündemde!

Meta, geçtiğimiz Şubat ayında 2021 son çeyrek verilerini açıkladığında şirketin tökezlediği bir dönemden geçtiği anlaşıldı. Çünkü çünkü hisse senedi değerleri yüzde 26 oranında bir gerileme yaşadı. Fakat 2022 ile birlikte bu durum tam tersine döndü ve Facebook rekor büyüme sağlayarak 2014-2022 arası rekorunu kırdı.

Tabii sağlamış olduğu bu kazanca ek olarak Facebook, kullanıcı başına ortalama gelir beklentilerini de aşmayı başardı. Ancak aylık aktif kullanıcılar da dahil olmak üzere neredeyse tüm diğer önemli konularda hala beklentinin altında olduğunu belirtelim.

Analistler son çeyrekte Facebook’un gelirlerinin yüzde 7.8 oranında artacağını öngörüyordu. Fakat şirket bu beklentinin biraz altında kalarak yüzde 7 seviyesinde bir gelir artışı yaşandığını duyurdu. Her ne kadar son 10 yıldır ilk kez tek haneli büyüme oranı açıklamış olsa da toplama bakıldığında oldukça büyük meblağlar söz konusu.

Yılın ikinci çeyreğinde ise Facebook, Refinitiv tarafından ankete katılan analistlerin 30,6 milyar dolarlık tahmine yakın bir gelir öngörüyorlar. Hatta 28 ila 30 milyar dolar arası bir kazanç sağlayacaklarına kesin gözüyle baktıklarını söyleyebiliriz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

https://shiftdelete.net/facebook-2022-rekor-buyume

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir