Facebook pes etti: Apple ve Spotify’a rakip olmayacak!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Facebook pes etti: Apple ve Spotify’a rakip olmayacak!

0

Facebook, tek bir gönderi türünde ilerlemek yerine bünyesine sürekli yenilikler ekliyor. 2000’li yılların ortasında sadece yazı ve fotoğraf paylaşılan platforma geçen yıl podcastler bile dahil olmuştu. Bununla birlikte Snapchat’ten Spotfiy’a kadar her platforma gelen Hikayeler özelliği de Facebook’a uzun zaman önce geldi. Ancak Facebook, bu kez geri çekilmeyi seçiyor. Açıklanan adım ile şirket, Apple ve Spotify’a bir konuda rakip olmayacak.

Facebook, podcast özelliğini kaldırıyor

Bir yıl önce kullanıma sunulan podcast özelliği sayesinde herkesin arkadaşlarıyla podcastlerini paylaşması mümkündü. Bu özellik, başka yerde paylaşılan podcastlere link vermekten farklı olarak kullanıcıların direkt olarak Facebook’a yükleme yapmasını sağlıyordu. Ancak Facebook’un hem bir podcast platformu olarak görülmemesi, hem de podcastler Facebook arkadaşlarıyla sınırla kaldığında anlam ifade etmediği için özellik kaldırılıyor.

Facebook podcast

Eğer hala Facebook kullanan ve podcast dahi yayınlayanlardansanız, bu hafta içerisinde yeni bir bölüm yayınlamanız engellenecek. Şirket, bu kararı şu ifadelerle açıkladı: “Sunduğumuz özellikleri sürekli olarak değerlendiriyoruz, böylece en anlamlı deneyimlere odaklanabiliyoruz.”

Facebook daha önce Clubhouse benzeri özelliğini de denemişti ancak Clubhouse’ın havası çabuk sönmüş, beraberinde fikri kopyalayan platformlar da özelliği pek sürdürememişti. Facebook hala Clubhouse’a benzer olan özelliğini sürdürüyor olsa da bunun da uzun süre dayanmaması olasıdır.

Sizler Facebook’ta podcast özelliğini kullanıyor muydunuz?

https://shiftdelete.net/facebook-pes-etti-apple-ve-spotifya-rakip-olmayacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir