FIFA bu blockchain platformuyla anlaştı: Kripto parası uçtu!
 1. Anasayfa
 2. Haber

FIFA bu blockchain platformuyla anlaştı: Kripto parası uçtu!

0

FIFA, Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası için kripto para ve blockchain ortaklarını seçmeye başladı. Kurumdan gelen yeni açıklamada, sponsorluk ve teknik iş birliği anlaşması dahilinde blockchain platformu Algorand ile ortaklık kurulduğu duyuruldu. 

Bu anlaşma, Algorand’ın FIFA’nın resmi blockchain platformu olacağı ve blockchain desteği ile resmi cüzdan çözümünü sağlayacağı anlamına geliyor. Sponsorluk anlaşmasına göre Algorand, Katar 2022 FIFA Dünya Kupası’nın Kuzey Amerika ve Avrupa için bölgesel organizatörü ve Avustralya ve Yeni Zelanda’da düzenlenecek 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası‘nın resmi sponsoru olacak.

FIFA ve Algorand (ALGO) arasında blockchain ortaklığı

Blockchain platformu Algorand, FIFA ile ortaklık imzaladı ve 2022 Dünya Kupası’nın resmi blockchain sponsoru oldu. Anlaşma kapsamında Algorand, FIFA’ya dijital varlık stratejisinin geliştirilmesine yardımcı olacak. Ayrıca FIFA’nın reklam, medya varlığı ve promosyon fırsatları dahil olmak üzere 2022 Dünya Kupası’na sponsorluk sağlayacak.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, futbolu gerçekten küresel hale getirmek için çalıştıklarını ve sürekli olarak yenilikçi kanallar aradıklarını söyledi. Infantino’dan iş birliğiyle ilgili gelen açıklama şu şekildeydi:

“Algorand ile bu işbirliğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz, FIFA’nın onları futbola yeniden yatırım yapmak ve şeffaflığı sağlamak için sürdürülebilir gelir artışı için sürekli olarak yenilikçi kanallar aramaya olan bağlılığının açık bir kanıtı.”

Açıklamaya göre FIFA, Algorand çözümleriyle kripto para stratejisini oluşturacak. Futbol kurumu, çok yakın zamanda kendi NFT koleksiyonunu sunmayı da planlıyor.

Anlaşmanın duyurulmasıyla birlikte Algorand ağının kripto parası olan ALGO’da hareketlilik yaşandı. CoinMarketCap verilerine göre ALGO fiyatı son 24 saatte yüzde 20’den fazla arttı. Pazartesi günü 0,59 dolar seviyesinde olan ALGO, anlaşma sonrasında 0,73 dolara kadar yükseldi ve 0,60 dolar seviyesindeki direnci kırmayı başardı. Yazının yazıldığı an itibarıyla 0,66 dolar civarında seyrediyor.

Peki siz FIFA ve blockchain ağı Algorand anlaşmasını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/fifa-blockchain-algorand

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir